Košarkadobra vijest

Virozni Ukić ‘vruć‘ i iza linije za tri poena, Kovačevič i on povukli ‘žute‘ prema važnoj pobjedi

Piše Frane Vulas
18. ožujka 2022. - 21:17

Važnu pobjedu na startu Lige za prvaka upisali su „žuti” i pritom su se revanširali neugodnoj Cedeviti Junior za eliminaciju u polufinalu kupa.

U jako borbenu, čvrstu utakmicu bolje su ušli gosti, ali Split je potom kontrolirao rezultat. Ključni „break” momčad trenera Srđana Subotića napravila je serijom 12:0 krajem treće i početkom zadnje četvrtine za bijeg na 64:59.

Kasnije je Split imao i 17 koševa prednosti, bilo je 70:53. Ključni igrači pobjede „žutih” bili su prije svega Ukić koji je nastupio pod temperaturom i povukao je uvijek kad se susret lomio (trice 3/4), Kovačevič (trice 4/5) te Shorter koji kada i odigra skromno prvo poluvrijeme na kraju ima skoro pa double double učinak (svih 15 poena zabio je u drugom poluvremenu, devet skokova).