Domaći nogometmalo falilo

Solinjani nisu izdržali do kraja: vratili su se iz ponora, odigrali dobro poluvrijeme, ali su u finišu ostali bez bodova

Piše Gradimir Đukarić/SN
10. rujna 2021. - 21:05

Nogometaši Osijeka II skoro su prosuli 2:0 vodstvo protiv Solina. Dobar posao koji su napravili u prvom dijelu prosuli su u tri "žute minute" nastavka da bi tek u završnici utakmice potvrdili pobjedu.

Brzo je Osijek došao u prednost, već u 11. minuti. Akcija bijelo-plavih u začetku nije obećavala, a onda je Omerović dobio loptu na rubu kaznenog prostora. Nije njegov udarac bio jak koliko precizan, ali dojam je i kako je uhvatio gostujućeg vratara Topića na spavanju. Nogometašu koji je ovog ljeta u Gradski vrt došao iz tuzlanske Slobode bio je to prvijenac u dresu Osijeka. Nije bilo puno uzbuđenja, do iduće prilike čekalo se do 25. minute, opalio je Hanuljak s dvadesetak metara, ali Topić je ovaj puta bio siguran. Solin s druge strane nije stvorio previše problema domaćoj obrani iako je lopta bila više u nogama gostiju. Svi pokušaji odbijali su se o obranu bijelo-plavih koju je predvodio Barišić. S druge strane Osijek je koristio svoje šanse. Domaćini su udvstručilo vodstvo pred odlazak na odmor. U 42. minuti Kuprešak je otpucao, Topić obranio, ali je odbio loptu u noge Omerovića. Ovom nije bilo teško po drugi puta u pola sata se upisati u strijelce. Najbolji strijelac druge momčadi Osijeka Luka Branšteter (četiri pogotka ove sezone) očito je dobio suigrača koji će ga rasteretiti u realizaciji.

U nastavku se stanje na travnjaku nije bilo bitno drugačija i pitanje kako bi se utakmica odvijala da nije bilo greške osječkog vratara Kolića. U 59. glumio je "trećeg stopera", ali je dodao loptu u Vodanoviću koji lijepim lobom zabija u prazna vrata. Taj pogodak dao je gostima novu energiju, samo tri minute kasnije Jurić je ubacio s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Durdov, do prošle sezone napadač Osijeka II, za potpuni povratak gostiju u utakmicu. Tek tada su domaćini počeli aktivnije igrati prema naprijed, ali ništa konkretnije nisu uspjeli napraviti, dok su gosti krenuli po preokret. Gol se naposljetku dogodio u 88. minuti, i to u mreži gostiju, a pao je nakon akcije dvojice nogometaša koji su tek dvije-tri minute ranije ušli u igru. Polić je ubacio iz kuta, a najviši u skoku bio Baković.

Semafor

OSIJEK – Solin 3:2 (2:0)

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Gledatelja 150. Sudac: Toni Dadić (Zagreb) - 6,5.

STRIJELCI: 1:0 - Omerović (11), 2:0 - Omerović (41), 2:1 - Vodanović (59), 2:2 - Durdov (62), 3:2 - Baković (88)

IGRAČ UTAKMICE: Nail Omerović (Osijek II)

OSIJEK (3-4-3): Kolić (5) - Uwem (6), Barišić (7), Bakula (6,5)(od 57. T. Kuprešak 6) - Burčul (6)(od 66. Jozić -), Hanuljak (6)(od 85. Polić -), Stranput (6), Bukvić (6) - M. Kuprešak (6)(od 57. Pudić 6), Omerović (7,5), Branšteter (6)(od 85. Baković 6,5).

SOLIN (3-5-2): Topić (5,5) - Pekić (6), Taraš (6), Dujmović (6) - Relota (6)(od 85. Matić -), Kušeta (5,5)(od 46. Zeljković 6), Puljić (6), Jurić (6), Jukić (6)(od 72. Kaćunko -) - Durdov (6) (od 72. Ožegović -), Mamić (5)(od 46. Vodanović 6,5).