Vaterpolouzvrat je 6. travnja

Solaris dobio Mornara u Splitu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka

26. ožujka 2022. - 22:06

Vatepolisti šibenskog Solarisa pobijedili su Mornar Brodospas sa 12-10 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske odigranoj u subotu u Splitu.

Šibenčani su vodili većim dijelom utakmice, na poluvremenu su imali dva pogotka prednosti (7-5), a u trećoj minuti treće četvrtine ona je narasla na +4 (9-5).

Ipak, pet i pol minuta prije kraja utakmice Mornar je izjednačio na 10-10. No, Splićani do potpunog preokreta nisu došli, jer su Roko Pelicarić i Antun Goreta do kraja dvoboja još po jednom zatresli mrežu domaće momčadi.

Goreta je sa četiri pogotka bio najbolji strijelac Solarisa. Po dva gola za Šibenčane postigli su Toni Šparada i Petar Čondić Kadmenović. Kod Mornara su sa po tri pogotka najbolji bili Marin Vrdoljak i Duje Akrap.