Vaterpolobez muke

Hrvatska oduševila na otvaranju Svjetskog prvenstva u Dohi, odlično zagrijavanje za Španjolce

Piše Sport SD
5. veljače 2024. - 12:36

Nakon samo 20 dana i finala Europskog prvenstva na bazenu Mladosti uz Savu, hrvatska vaterpolska reprezentacija ponovno je u akciji. Ovaj put odlično je otvorila Svjetsko prvenstvo u Dohi i u prvom kolu skupine A pobijedila Australiju uvjerljivo s 13:8 (5:1,4:2, 2:2, 2:3).

Hrvatska je ušla maestralno, na krilima raspoloženih pojedinaca i odlične obrane. Nakon polovine susreta vodil su izabranici Ivice Tucka s 9:3, pa su u zadnje dvije četvrtine mogli malo spustiti u nižu brzinu. No, ni u jednom trenutku nije bilo pitanja oko pobjednika, jer Barakude su vodile od prve do zadnje minute i opravdale ulogu favorita u ovom dvoboju.

Ranije danas je Španjolska u istoj grupi pobijedila Južnoafričku Republiku 21:5. Idući rival Hrvatskoj u srijedu je aktualni prvak Europe Španjolska od 17 sati, dok će u petak izabranici Ivice Tucka igrati protiv JAR-a.

Hrvatska: Bijač (11 obrana), Anić, Burić (2), Marinić Kragić (2), Fatović (2), Harkov, Vrlić, Lazić (2), Lončar (2), Kržić (1), Vukičević, Žuvela (2), Butić

Australija: Porter (3 obrane), Pavillard (2), Putt (1), Power, Merčep (1), Slobodien, Edwards (1), Berehulak (2), Byrnes, Ford, Maksimović (1), Lambie, Hedges

Tonči Vlašić/

TIJEK UTAKMICE

13:8 Edwards je pogodio par sekundi prije kraja utakmice

13:7 Berehulak pogađa svoj drugi gol

13:6 Ako je i bilo pitanja oko pobjednika ovog susreta, sada je tome dao odgovor Lazić koji je pogodio minutu i 18 do kraja

12:6 Briljantna aistencija Fatovića za "usamljenog" Lončara u akciji s igračem više. Centar Barakuda pogodio je pomalo u odbojkaškom stilu i ostavio australskog vratara bespomoćnog

11:6 Sa zvukom sirene pri isteku napada pogodio je Maksimović na otvaranju zadnje četvrtine

11:5 Četvrti dvostruki strijelac među Barakudama je Marinić Kragić. Hrvatska je u trećoj dionici malo usporila s tempom pa je ova četvrtina završila s 2:2, ali u zadnjih osam minuta ulazi s velikih +6

10:5 Pavillard zabija svoj drugi gol, precizan je bio iz peterca. Australija je vezala dva pogotka, a Hrvatska nije zabila više od četiri minute u trećoj dionici

10:4 Poot u posljednjoj sekundi napada zabija u akciji s igračem više. Blok u obrani nije bio dobro postavljen, ali ne može se sve ni obraniti

10:3 Treća letvrtina otvorena je s novim pogotkom za Hrvatsku, a pogodio je Lazić s lijeve strane za najveću prednost u susretu (+7)

9:3 Žuvela pogađa svoj drugi gol u utakmici, odlična akcija s igračem više

8:3 Pavillard se upisuje u strijelce i smanjuje na "samo" pet golova zaostatka za njegovu Australiju. Viceprvaci Europe cijelo vrijeme kontroliraju utakmicu. Čista petica za sada

8:2 Marinić Kragić pogađa

7:2 Evo i Australaca s igračem više i to nakon što je Bijač prvi pokušaj obranio, ali lopta se odbila do Australaca te je Berehulak uspio zabiti gol.

7:1 U ovoj akciji je Hrvatska bila bez ljevaka u bazenu, a ovaj put Kržić je bio strijelac s lijeve strane na odlično dodavanje Lazića

6:1 Hrvatska je krenula odlično i u drugoj četvrtini. Kržić je asistirao Lončaru, a iskusni centar ne promašuje

5:1 Svoj prvi gol na SP-u u Dohi upisao je Žuvela, najmlađi među hrvatskim reprezentativcima "opalio" je s vanjske pozicije, a australski vratar bio je nemoćan

4:1 Burić pogađa iz peterca kojeg je izborio Vrlić. Minuta i 18 do kraja prve četvrtine

3:1 Još jednom dobro odrađen igrač više, a u strijelce se upisao Burić

2:1 Merčep je zabio prvi pogodak za Australce, Hrvat koji igra za australsku reprezentaciju.

2:0 Ponovno je bio siguran Dubrovčanin

1:0 Vodi Hrvatska, a prvi gol je postigao Fatović koji je bio siguran u situaciji s igračem više.

04. svibanj 2024 02:00