Vaterpoloništa od bronce

Hrvatska izgubila od Grčke i ostala bez medalje na Svjetskom prvenstvu

Piše Ivan Renić, SPORT SD
3. srpnja 2022. - 15:31

Hrvatski vaterpolisti poraženi su u susretu za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj protiv Grčke rezultatom 7:9. Nisu „barakude”, nažalost, uspjele do bronce i serija naših odličja sa svjetskih smotri tako je stala na sedam. Bila nam je ovo druga utakmica protiv Grčke. Baš protiv njih otvorili smo prvenstvo, remizirali 8:8 u skupini, a porazom od srebrnih s Olimpijskih igara u Tokiju zatvorili smo turnir.

Počelo je pomalo nervozno s obje strane. Na golu je umjesto Tonija Popadića započeo Marko Bijač. Puno je neiskorištenih napada bilo na početku susreta. Pet i pol minuta čekali smo na prvi pogodak, a prvi su ipak zabili Grci. Precizan je bio Kakaris. Nepunu minutu prije kraja intervenirao je VAR nakon udarca Harkova. Gledalo se je li lopta ipak ušla u...

14. lipanj 2024 19:05