Vaterpolokup hrvatske

Dubrovačkom Jugu slavlje na Savi: ‘gospari‘ su dvoboj prelomili u trećoj četvrtini i podigli već drugi trofej u sezoni

8. prosinca 2022. - 20:24

Jug Adriatic osiguranje je novi pobjednik Kupa Hrvatske. Svrgnuli su s trona splitski Jadran u novom izravnom obračunu u Zagrebu, u finalu su bili puno bolji rival i tako se Splićanima osvetili za lanjski poraz u završnici ovog natjecanja.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u trećoj minuti kada je Jug imao dva igrača više, ali je Marcelić fantastično obranio dva udarca Jokoviću. Prvi je gol zabio ipak Jug, preko Franka Lazića. Donedavni igrač Mladosti u poznatom je bazenu potegao s osam-devet metara i probio Marcelića. Na 1:1 izjednačio je Zović u prvoj Jadranovoj prilici s igračem više.

Gledali smo izjednačeni dvoboj u početnoj fazi, bilo je 4:4, no onda je krenula serija jugaša od tri uzastopna gola te je u predzadnjoj minuti druge četvrtine s igračem više, nakon...

29. travanj 2024 05:19