Vaterpolouz rub bazena

Boško Lozica u mirovini, ali vrlo aktivan u vaterpolu: Kad igraju Jug i Mladost ja ne mogu izgubiti

16. srpnja 2020. - 18:17

Boško Lozica je prvi, sat prije početka finala zauzeo mjesto na VIP tribini, gdje je bilo tri puta manje stolica nego inače. Razlog je dobro poznat. Koronavirus, koji je i ‘kriv’ što se vaterpolo, klupski, opet igra ljeti. Korčulanin, velikan hrvatskog i svjetskog vaterpola, živi u Zagrebu. U mirovini je, ali aktivan u vaterpolu, u Hrvatskom vaterpolskom savezu, te u Mladosti.

Prije 40 godina Lozica je kapicu svog KPK s kojim je 1978. godine osvojio Kup Jugoslavije, potom Kup pobjednika kupova Europe (nikad klub iz manjeg mjesta nije osvojio jedan europski trofej!), zamijenio kapicom Juga. Danas, kad se sjeća tog prelaska, koji je ‘digao sve na noge’, šest mjeseci je trajalo ‘povuci, potegni’, njegovi ga nisu htjeli pusti, a on je rekao ‘Ili ću igrati gdje ja...

24. travanj 2024 03:16