Tenisveliki napredak

Sven Maretić prvak je Hrvatske u tenisu u kolicima: ‘Sada se misli okreću prema Parizu i planiranju turnira, san svakog sportaša je barem nastupiti‘

19. listopada 2022. - 22:15

Na terenima TK Purger u Zagrebu održano je prvenstvo Hrvatske u tenisu u kolicima koje je obilježio Splićanin Sven Maretić osvojivši dvostruku krunu. Član teniskog kluba osoba s invaliditetom Split 2020 je osvojio naslov u pojedinačnoj i konkurenciji parova. Nakon što je dva puta bio drugi, Maretić je po prvi puta postao prvak Hrvatske u pojedinačnoj konkurenciji pobijedivši u finalu sa 6-4, 5-7, 6-2 Antu Joskića (TKOI Tigar) koji je osam puta bio prvak Hrvatske pri čemu posljednjih šest godina.

- Osjećaj je vrhunski, iza ovog uspjeha je puno rada i odricanja. Posljednje dvije i pol godine moj cilj je bio postati državni prvak. Tempirali smo formu za Split Open i državno prvenstvo i uspjeli smo. Prezadovoljan sam - kazao je Maretić koji je slavio i u konkurenciji...

01. lipanj 2024 03:24