Tenisteniske paralele

Nakon Ćorića i Čilić izborio 2. kolo Mastersa u Parizu: Marin malo zakomplicirao stvari lošije odigranim drugim setom

2. studenog 2020. - 21:44

Nakon Borne Ćorića plasman u drugo kolo ATP turnira iz serije "masters 1000" koji se igra u Parizu, izborio je i Marin Čilić pobijedivši Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea sa 6-0, 3-6, 6-3.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatskog tenisača. Prvu je ostvario prošle godine u Washingtonu.

Čilić je sjajno ušao u meč i za svega 30 minuta je dobio prvi set rezultatom 6-0 uz tri oduzeta servisa suparniku. Nažalost, Marin nije nastavio u tom ritmu.

U drugom setu prvi je do breaka stigao Kanađanin, poveo je 4-2. Čilić je odmah uzvratio, smanjivši na 4-3, no već u idućoj igri Auger-Aliassime je napravio novi break za vodstvo 5-3. Zanimljivo, Marin je tom maratonskom gemu spasio šest break lopti, ali ne i sedmu. U idućem gemu, Čilić je imao tri break lopte za...

20. travanj 2024 11:00