Tenismelbourne

Rus Medvedev drugu godinu zaredom plasirao se u finale Australian Opena

28. siječnja 2022. - 12:51

Ruski tenisač Daniil Medvedev po drugu godinu zaredom plasirao se u finale Australian Opena gdje će mu protivnik biti Španjolac Rafael Nadal. Medvedev je u petak u polufinalu dobio Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 7-6 (5), 4-6, 6-4, 6-1.

U prvom setu jedine prilike za break imao je Medvedev, koji je u devetom gemu ispustio četiri break lopte. No, propušteno je nadoknadio u tie-breaku kojeg je dobio sa 7-5. No, već u prvom gemu drugog seta Tsitsipas oduzima servis protivniku. Prednost breaka uspio je držati do šestog gema kada Rus uzvraća sa breakom. Do drugog breaka u drugom setu Tsitsipas dolazi kod rezultata 4-4, a potom na svoj servis iskorištava treću set loptu.

Početkom trećeg seta Tsitsipas je propustio dvije break lopte a nakon toga sljedeća prilika za obrat ukazala se...

29. svibanj 2024 12:02