Strani nogometpopu pop, Pepu bobb

Zvali su ga ‘mali čarobnjak‘, prošle godine je s Poljuda otišao tužan, a Guardiola je u njemu prepoznao budućnost Cityja

Piše Krešimir Milić
17. siječnja 2024. - 15:39

‘Uđi i zabij‘ bila je jednostavna uputa Pepa Guardiole negdje oko 80. minute Oscaru Bobbu prije nego će zamijeniti Jeremyja Dokua pri rezultatu 2:2. Doslovnu uputu mladi Norvežanin prihvatio je tako i ispunio u prvoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Kevina De Bruynea. Bio je to njegov prvi gol u Premier ligi i to odlučujući kojim je riješio pitanje pobjednika u derbiju saudijskog i katarskog naftnog kapitala.

Ime Oscara Bobba već smo nekoliko puta spominjali, a ponajviše zvoni pratiteljima Hajduka zbog utakmice odigrane prije gotovo godinu dana. Sjetit ćete ga se kao strijelaca jedinog gola za juniore Manchester Cityja na Poljudu i njihovog najboljeg igrača u porazu od Budimirovih ‘bilih tića‘ koji su kasnije stigli do finala Lige prvaka mladih.