Zrinjski nesretno poražen, novi poraz Ajaxa, uvjerljivi Roma, Liverpool i Bayer

Piše HIna
26. listopada 2023. - 23:06

Nogometaši Ajaxa doživjeli su novi poraz u 3. kolu Europske lige kod Brightona (0-2), dok su uvjerljive pobjede ubilježili Roma, Liverpool i Bayer.

Posrnuli Ajax izgubio je kod engleskog Brightona pogocima Joaoa Pedra (43) i Ansu Fatija (53). Josip Šutalo i Borna Sosa odigrali su cijelu utakmicu za Nizozemce, koji je zadnji u skupini s dva boda.

Liverpool je na Anfieldu s 5-1 porazio Toulouse, uz pet različitih strijelaca. Mrežu Francuza pogađali su Diogo Jota, Wataru Endo, Darwin Nunez, Mo Salah i Ryan Gravenberch, a Redsi imaju maksimalnih 9 bodova. U ovoj skupini je belgijski Union svladao LASK s 2-1 golom Christiana Burgessa u 94. minuti. Marin Ljubičić je igrao cijeli susret za LASK.

Roma je golovima Romelua Lukakua i Edoarda Bovea s 2-0 na Olimpicu svladala prašku Slaviju, te vodi u skupini s 9 bodova. U ovoj skupini su Šerif i Servette igrali 1-1.

Bayer je u Leverkusenu s 5-1 nadigrao Qarabaq, uz dva gola Alejandra Grimalda, te vodi u skupini s maksimalne tri pobjede. Josip Stanišić je ušao za Bayer u 71. minuti.

Rennes je s 2-1 slavio u Ateni kod Panathinaikosa, a Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Grke.

Nogometaši varšavske Legije pobijedili su Zrinjski u Mostaru s 2-1 u dvoboju trećeg kola skupine E Konferencijske lige.

Nakon trećeg kola na ljestvici ove skupine po šest bodova imaju Aston Villa i Legia, dok su Zrinjski i AZ Alkmaar na tri boda. Zrinjski je poveo protiv Poljaka, u 30. minuti je strijelac bio Bilbija, ali je samo dvije minute kasnije Jakovljević pogodio vlastitu mrežu čime je goste vratio u rezultatski egal. Pogodak odluke dao je Kramer u 62. minuti.

Ranije u toj skupini Aston Villa je upisala važnu, gostujuću pobjedu kod AZ Alkmaara. Slavila je kod Nizozemaca s uvjerljivih 4-1. U prvom poluvremenu su strijelci bili Bailey u 13. i Tielemans u 23. minuti, dok su u nastavku pogađali Watkins u 51. te McGinn u 56. minuti. Počasni pogodak za AZ je dao Sadiq.

Visoke 6-0 pobjede ostvarili su Fiorentina i Eintracht. Fiorentina je kao domaćin, u skupini F, svladala Čukarički tim rezultatom uz dva pogotka Beltrana te po jedan Ikonea, Sottila, Martineza i Lopeza. Gosti su krajem prvog dijela ostali s igračem manje, a hrvatski reprezentativac Josip Brekalo ostao je kroz cijelu utakmicu na domaćoj klupi za pričuve.

U skupini G je s tih 6-0 Eintracht u Frankfurtu nadigrao HJK iz Helsinkija uz dva gola Dine Ebimbea. Hrvatski nogometaš Hrvoje Smolčić odigrao je cijelu utakmicu za pobjednički sastav, dok je Kristijan Jakić u igru ušao u 65. minuti.

U toj je skupini veliki preokret napravio PAOK kod Aberdeena gdje su Grci gubili 2-0 do 73. minute, ali su na kraju slavili 3-2. Golove su za sastav čija je vrata čuvao hrvatski golman Dominik Kotarski zabijali Despodov u 73., Vierinha u 84. i Schwab iz jedanaesterca u 96. minuti.

PAOK je prvi na ljestvici sa svih devet bodova, dok Eintracht ima šest.

U skupini D je prvu pobjedu ostvario norveški Bodo koji je pred svojim navijačima pobijedio Besiktas 3-1. Za goste, koji su do počasnog gola stigli u sudačkoj nadoknadi, od 72. minute je zaigrao hrvatski napadač Ante Rebić. S jednim bodom Besiktas je posljednji u toj skupini.

U skupini H savršeni je učinak zadržao Fenerbahce. Na domaćem terenu ovaj put je pobijedio bugarski Ludogorec 3-1. Za domaćina nije branio hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković zbog ozljede, ali je zato bugarsku mrežu čuvao Simon Sluga.

Batshuayi u 42. i Zajc u 52. minuti su bili strijelci za 2-0 domaćina, a i treći pogodak na susretu dao je domaći igrač. Bio je to autogol Rodriga Becaa za 2-1 istanbulske momčadi. Sve je zaključeno kada je Slovenac Zajcu u nadoknadi postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Slovan iz Bratislave je u skupini A vodio kod Lillea 1-0 golom Čavrića u 23. minuti, ali je u nastavku susreta Lille okrenuo rezultat te je pobijedio 2-1. Strijelci su bili Yazici u 68. i Cabella u 82. minuti. Time je Lille preuzeo vrh ljestvice ove skupine. Ima sedam bodova, bod više od Slovana za kojeg je tek u 90. minuti u igru ušao hrvatski nogometaš Marko Tolić.

U drugom susretu trećeg kola ove skupine KI Klasvik je na Farskim otocima svladao ljubljansku Olimpiju 3-0.

U skupini B Gent je lakoćom pred svojim navijačima pobijedio islandski Breidablik 5-0, a četiri gola Gent je dao u prvom poluvremenu. Dva puta je zabio Cuypers, a po jednom Gandelman i Tissoudali. U nastavku je sve okončano golom Orbana u 69. minuti. Inače, druga utakmica ove skupine između Maccabi Tel Aviva i ukrajinske Zorje je otkazana zbog ratnog stanja na Bliskom istoku.

Rezultati odigranih utakmica trećeg kola nogometne Konferencijske lige ovog četvrtka.

Skupina A

Lille - Slovan 2-1 (Yazici 68, Cabella 82/Čavrić 23)

KI Klasvik - Olimpija 3-0 (Joensen 30, Klettskaro 44, Andreasen 54)

Ljestvica:

1. Lille             3  2  1  0  4-1  7

2. Slovan            3  2  0  1  4-3  6

3. KI Klasvik        3  1  1  1  4-2  4

4. Olimpija          3  0  0  3  0-6  0

Skupina B

Gent - Breidablik 5-0 (Gandelman 10, Cuypers 15, 19, Tissoudali 43, Orban 69)

Skupina C

Ballkani - Astana 1-2 (Kuč 8/Hovhanisjan 7, Beisebekov 23)

Dinamo - Viktoria Plzen 0-1 (Chory 69-11m)

Ljestvica:

1. Viktoria Plzen        3  3  0  0  4-1  9

2. Dinamo                3  1  0  2  5-4  3

3. Ballkani              3  1  0  2  3-3  3

4. Astana                3  1  0  2  4-8  3

Skupina D

Lugano - Club Brugge 1-3 (Vladi 74/Balanta 15, Skov Olsen 50, Vanaken 88)

Bodo - Besiktas 3-1 (Gronbaek 28, Moumbagna 58, Žugelj 62/Boe 90-ag)

Ljestvica:

1. Club Brugge        3  2  1  0  5-2  7

2. Bodo               3  1  1  1  3-2  4

3. Lugano             3  1  1  1  4-5  4

4. Besiktas           3  0  1  2  4-7  1

Skupina E

AZ Alkmaar - Aston Villa 1-4 (Sadiq 65/Bailey 13, Tielemans 23, Watkins 51, McGinn 56)

Zrinjski - Legia 1-2 (Bilbija 30/Jakovljević 32-ag, Kramer 62)

Genk - Ferencvaros 0-0

Fiorentina - Čukarički 6-0 (Beltran 6, 10, Ikone 29, Sottil 65, Martinez 73, Lopez 83)

Ljestvica:

1. Fiorentina           3  1  2  0 10-4  5

2. Ferencvaros          3  1  2  0  5-3  5

3. Genk                 3  1  2  0  4-2  5

4. Čukarički            3  0  0  3 1-11  0

Skupina G

Aberdeen - PAOK 2-3 (Miovski 50, Polvara 58/Despodov 73, Vierinha 84, Schwab 90+5-11m)

Eintracht - HJK Helsinki 6-0 (Dina Ebimbe 12-11m, 89, Koch 27, Marmoush 30, Tuta 45+3, Skhiri 55)