Strani nogometčudno natjecanje

Velika senzacija u Francuskoj: drugoligaš Annecy izbacio Marseille iz Kupa, težak udarac za Igora Tudora

Piše hina
1. ožujka 2023. - 23:38

Nogometaši drugoligaša Annecyja priredili su veliko iznenađenje nakon što su u četvrtfinalu francuskog Kupa na stadionu Velodrome pred 64.000 gledatelja pobijedili Marseille, kojeg vodi Igor Tudor, sa 7-6 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Desetoplasirana momčad "Ligue 2" je bila bliža pobjedi i unutar 90 minuta, no OM je izjednačio na 2-2 u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon što je u osmini finala izbacio moćni PSG, Marseille je bio jedan od glavnih kandidata za osvajanje Kupa kojeg na Velodromeu čekaju od 1989. godine. Kada ih je "pomazio" ždrijeb spojivši ih u četvrtfinalu s Annecyjem i to na domaćem terenu, očekivala se lagana pobjeda Tudorove momčadi.

OM je odlično krenuo. Domaćin je poveo u 29. minuti golom Jordana Veretouta. U 41. je moglo biti i...

28. travanj 2024 21:27