Real više nema šanse: Barcelona pobjedom u gradskom derbiju protiv Espanyola osigurala naslov prvaka Španjolske

Piše HINA
14. svibnja 2023. - 23:17

Nogometaši Barcelone osigurali su 27. naslov španjolskog prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili gradskog suparnika Espanyol sa 4:2. Barca sada četiri kola prije kraja ima nedostižnih 14 bodova više od najvećeg rivala Real Madrida i može početi slaviti 27 titulu prvaka. "Kraljevski klub" je još uvijek rekorder s 35 naslova španjolskog prvaka.

Barca je sav posao protiv gradskog suparnika obavila u prvom poluvremenu postigavši tri gola. Dva puta je bio strijelac Robert Lewandowski (11, 40), a jedan gol je zabio Alejandro Balde (20). U nastavku susreta Jules Kounde je u 53. minuti povećao na 4:0. Espanyol je do kraja susreta ublažio poraz golovima Javia Puada (73) i Joselua (90+3).

Osim što je osigurala titulu, Barca je ovom pobjedom još bliže gurnula gradskog suparnika prema "Segundi". Espanyol trenutačno drži 19. mjesto s 31 bodom, četiri manje od zone spasa.