Strani nogometkoeman traži zamjenu

Nizozemska oslabljena: iskusni Pašalićev suigrač propušta Euro

Piše hina
27. svibnja 2024. - 23:16

Vezni igrač nizozemske reprezentacije i Atalante Marten de Roon (33) propustit će Europsko prvenstvo u Njemačkoj zbog ozljede, objavio je Nizozemski nogometni savez.

De Roon je prije dva tjedna u finalu talijanskog Kupa zadobio ozljedu mišića i neće biti spreman za turnir u Njemačkoj.

Nizozemski veznjak se ozlijedio u 65. minuti finala kojeg je Atalanta izgubila od Juventusa sa 0-1. No sedam dana kasnije momčad iz Bergama je osvojila Europsku ligu pobjedom protiv Bayer Leverkusena sa 3-0.

"Ne sjećam se da sam imao tjedan u svojoj karijeri, ili u svom životu, koji je imao toliko uspona i padova. Izgubio sam Coppa Italia, nisam mogao igrati finale Europske lige, osvojili smo Europsku ligu, a sada sam ostao bez EURO-a," poručio je suigrač našeg Marija Pašalića.

"U tom posljednjem euforičnom stanju proveo sam dosta vremena s medicinskim osobljem, ali se pokazalo da ne mogu igrati Euro," dodao je.

De Roon je u dresu "Oranja" upisao 42 nastupa i postigao jedan gol, protiv Grčke u kvalifikacijama za EURO.

Nizozemski izbornik Ronald Koeman u srijedu će objaviti svoj konačni izbor za europsku smotru.

23. lipanj 2024 07:23