Strani nogometLiga prvaka

Milan preokrenuo PSG, Atletico demolirao Škote, Njemci se namučili u Beogradu, pobjede Citya, Porta i Lazija

7. studenog 2023. - 22:48

Aktualni europski prvak Manchester City osigurao je plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što je u susretu 4. kola G skupine pobijedio Young Boyse sa 3-0 ostvarivši i četvrtu pobjedu.

Pobjednički niz "Građana" nastavljen je i u četvrtom kolu. Rutinskom pobjedom 3-0, City je došao do četvrtog slavlja osiguravši plasman u osminu finala.

City je poveo u 23. minuti golom iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Norvežanin Erling Haaland, a u samoj završnici prvog dijela Phil Foden je lakoćom prošao svog čuvara, a onda lijepim udarcem zabio za 2-0.

Konačnih 3-0 postavio je norveški napadač sjajno pogodivši s ruba kaznenog prostora u 51. minuti za 3-0. Dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Sandro Lauper. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za City, dok je Mateo Kovačić igrao do 80. minute.

U drugom susretu RB Leipzig je u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu sa 2-1 pridruživši se Cityju u drugom krugu.

Gosti su poveli već u osmoj minuti nakon odličnog prodora i još ljepšeg gola Xavija Simonsa. U posljednjim trenucima prvog dijela obje su ekipe imala fantastične prilike. U 44. minuti je Lois Openda izašao sam ispred domaćeg vratra, ali je Omri Glazer odlično reagirao, a u kontri je i domaćin mogao do gola, međutim Osman Bukari nije bio precizan.

Openda se iskupio za pogrešku pogodivši u 77. minuti za 2-0. Tri minute kasnije beogradski sastav se vratio u igru nakon autogola Benjamina Henrichsa kojeg je lopta pogodila nakon Kangina ubačaja. Zvezda je u završnici jurnula po drugi gol i imala je sjajnu priliku, no goste je u drugoj minuti nadoknade spasio vratar Janis Blaswich obranivši zicer Petera Olayinke.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 12 bodova, RB Leipzig ima devet, a Crvena zvezda i Young Boys po jedan bod.

U jednom od najzanimljivijih susreta večeri Milan je na San Siru pobijedio PSG sa 2-1 zakompliciravši situaciji u skupini.

PSG je poveo, no "Rossoneri" su okrenuli rezultat ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Francuski prvak je poveo već u devetoj minuti golom Milana Škriniara. Vitinha je izveo korner, Marquinhos je glavom prenio loptu na drugu stativu do Škriniara koji je zabio za 1-0.

Samo tri minute kasnije Milan je izjednačio nakon sjajne kontre koju je povukao Rafael Leao. Brazilac je uposlio Oliviera Girouda koji je pucao, Gianluigi Donnarumma je obranio, ali je Leao sjajno "škaricama" pospremio loptu u mrežu.

Parižani su u 27. minuti mogli do nove prednosti, ali je Ousmane Dembele pogodio vratnicu. Milan je okrenuo rezultat u 50. minuti preko Girouda koji je pogodio glavom za 2-1.

Ubacio je Theo Hernandez, a francuski napadač sjajno zabio za vodstvo "Rossonera". Zanimljivo, u trenutku ubačaja u kaznenom prostoru su ležali gostujući branič Hakimi i domaći napadač Leao nakon međusobnog sudara, no to nije smetalo Giroudu da nakon visokog skoka zatrese mrežu. Najbliže izjednačenju PSG je bio u 89. minuti kada je Kang-In Lee pogodio stativu.

U drugom susretu iz F skupine Borussia Dortmund je pobijedila Newcastle United sa 2-0. Domaćin je poveo u 26. minuti golom Niclasa Fullkruga, a pobjedu je potvrdio Julian Brandt u 79. minuti.

Borussija vodi na ljestvici sa sedam bodova, PSG ima šest, Milan je na pet, a Newcastle United ima četiri boda.

U skupini E Atletico Madrid je deklasirao Celtic sa 6-0 preuzevši vrh ljestvice.

Antoine Griezmann je doveo španjolski sastav u vodstvo već u šestoj minuti. Dodatni problemi za goste stigli su u 23. minuti nakon što je Daizen Maeda neopreznim prekršajem zaustavio Hermosa. Slovački sudac Ivan Kružliak je japanskom reprezentativcu prvo pokazao žuti karton, ali je nakon video provjere isključio napadača škotskog prvaka.

Atletico je korak bliže pobjedi stigao u samoj završnici prvog dijela nakon što je Alvaro Morata iz blizine pogodio za 2-0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je i bilo, Atletico je razriješio u 60, minuti nakon što je Griezmann "škaricama" pogodio za 3-0, da bi šest minuta kasnije Samuel Lino i po četvrti put zatresao mrežu Joea Harta. U 76. minuti drugi gol na utakmici postigao je i Morata, a pet minuta prije kraja susreta među strijelce se upisao i Saul Niguez.

Pobjeda Atletica je mogla biti i uvjerljivija, no Angel Correa je u 69. minuti pogodio stativu. Ivo Grbić nije branio za Atletico.

U drugom susretu Lazio je pobijedio Feyenoord sa 1-0. Trenutak odluke dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Lazio poveo golom Cire Immobilea kojem je to bio 200-ti gol za rimski klub u svim natjecanjima. Feyenoord je loše postavio zaleđe, što je iskoristio kapetan Lazija. Obišao je Justina Bijlowa i pogodio za 1-0.

Toma Bašić nije nastupio za Lazio, a Luka Ivanušec je na suprotnoj strani ušao u igru u 74. minuti.

Atletico vodi s osam bodova, Lazio ima sedam, Feyenoord je ostao na šest, a Celtic ima jedan bod.

U skupini H Porto je pobijedio Antwerp sa 2-0.

Evanilson (32-11m) i Pepe (90+2) bili su strijelci za Porto, a dodajmo kako su gosti od 53. minute igrali bez isključenog Jurgena Ekkelenkampa.

U prvom susretu Šahtar, kojeg vodi hrvatski stručnjak Marino Pušić, je u Hamburgu pobijedio Barcelonu sa 1-0 vrativši se u igru za plasman u osminu finala.

Nakon tri uvodne pobjede, španjolski velikan je u Hamburgu mogao potvrditi prolaz u osminu finala, međutim Šahtar je šokirao Katalonce ostvarivši veliku pobjedu.

Pogodak odluke zabio je Danilo Sikan u 40. minuti.

Barcelona vodi na ljestvici s devet bodova, koliko ima i Porto, dok je Šahtar na šest bodova. Belgijanci su na dnu bez bodova.

Rezultati susreta četvrtog kola nogometne Lige prvaka koji su odigrani tijekom utorka.

Skupina E

Atletico Madrid - Celtic 6-0 (Griezmann 6, 60, Morata 45+2, 76, Lino 66, Saul Niguez 85)

Lazio - Feyenoord 1-0 (Immobile 45+1)