Strani nogometprilika za arsenal

Manchester City i Liverpool remizirali u derbiju kola Premier lige, Gvardiol ostao na klupi

25. studenog 2023. - 15:44

U prvoj utakmici 13. kola engleskog nogometnog prvenstva vodeći Manchester City i drugi Liverpool su igrali 1-1 (1-0).

City je svoju bolju igru okrunio vodećim golom Haalanda (27) sredinom prvog poluvremena, udarac Norvežanina sa 15-ak metara bio je prejak za Allisona usprkos tomu što je brazilski vratar uspio dotaknuti loptu vršcima prstiju.

Iako je City i u nastavku stalno prijetio povećanjem vodstva do njega nije stigao, a Liverpool je to kaznio izjednačujući pogotkom Alexander-Arnolda (80) koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut nemoćnog Edersona.

Joško Gvardiol ostao je na klupi Cityja kod kojega u sastavu zbog ozljede nije bilo Matea Kovačića.

Vodeći City sada ima 29 bodova, a drugi Liverpool 28. To otvara priliku trećem Arsenalu, koji je na 27 bodova, da pobjedom na gostovanju kod Brentforda kasnije u subotu preuzme vrh.

02. svibanj 2024 00:16