Strani nogometpremier league

Manchester City deklasirao Arsenal u derbiju i približio se obrani naslova prvaka Engleske

26. travnja 2023. - 23:27

U derbiju 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je deklasirao Arsenal sa 4-1 napravivši veliki korak prema obrani naslova prvaka.

"Topnici" su usprkos porazu i dalje u vodstvu, međutim njihova prednost sada iznosi samo dva boda, a "Građani" imaju dvije utakmice manje.

Junak susreta bio je sjajni belgijski veznjak Kevin de Bruyne koji je zabio dva gola (7, 54), te asistirao Johnu Stonesu (45+1), a pogodak je postigao i Erling Haaland (90+5). Za goste je zabio Rob Holding (86).

City je poveo već u sedmoj minuti utakmice. Kevin de Bruyne je povukao loptu, a potom sa 20 metara uz samu vratnicu matirao Aarona Ramsdalea.

Belgijski veznjak je imao sjajnu priliku i u 26. minuti no siguran pogodak je blokirao Ben White. Samo dvije minute kasnije odličnu priliku je imao i Er...

01. svibanj 2024 03:56