Strani nogometbravo, lovre

Gent svladao vodeće, Kalinić ponovno junak!

29. siječnja 2017. - 17:45
kalegent

U derbiju 24. kola belgijskog nogometnog prvenstva Gent je pobijedio lidera prvenstva Club Brugge 2-0 uz još jednu sjajnu predstavu hrvatskog vratara Lovre Kalinića.

Pobjedu domaćinu donijeli su Yuya Kubo golom u 53. minuti, te Kalifa Coulibaly pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Jedan od najboljih igrača utakmice bio je i bivši vratar Hajduka koji je ove zime preselio u Gent. Kalinić se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana i još uvijek nije primio gol otkako je stigao u Belgiju.

Debitirao je u pobjedi protiv Charleroia (1-0), potom nije primio gol protiv Lokerena (0-0), a u nedjelju niti protiv lidera prvenstva.

Club Brugge je ovim porazom otvorio mogućnost Anderlechtu da pobjedom protiv Standarda preuzme vodstvo na ljestvici.

Brugge vodi sa 49 bodova, Anderlecht je drugi s...

28. travanj 2024 22:57