Rukometdrama u budimpešti

Švedska došla do pobjede s istekom vremena i nakon dugih 20 godina osvojila naslov prvaka Europe

30. siječnja 2022. - 20:10

Rukometna reprezentacija Švedske osvojila je naslov europskog prvaka nakon što je u finalu u Budimpešti pobijedila Španjolsku sa 27-26 golom Niclasa Ekberga iz sedmerca u zadnjoj sekundi utakmice.

Šveđanima je to rekordni peti europski naslov, ali prvi nakon 20 godina. Španjolska, koja je na posljednje dvije europske smotre osvajala zlato, ovoga puta morala se zadovoljiti srebrom.

U susretu za treće mjesto Danska je nakon produžetaka pobijedila Francusku sa 35-32 (29-29, 13-14).

Švedska je bolja otvorila finale, povela je 2-0, pa 3-1, te 4-2. Španjolska je u 14. minuti prvi put uspjela izjednačiti (6-6), a u 29. minuti i prvi put povesti (12-11). Sa španjolskim golom prednosti otišlo se i na odmor (13-12).

U nastavku susreta bolje su krenuli Španjolci, u nekoliko navrata imali...

24. travanj 2024 11:29