Rukometeurofarm treći

PPD Zagreb poražen u finalu SEHA lige, naslov otišao u ruke u Veszprema

4. rujna 2022. - 21:55

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u finalu regionalne SEHA lige od Telekoma Veszprema sa 30-32, dok je u susretu za 3. mjesto  Eurofarm Pelister pobijedio našički Nexe sa 27-23.

U svom petom finalu SEHA lige hrvatski prvak je upisao i četvrti poraz. Jedini naslov PPD Zagreb je osvojio 2013. godine, a potom je 2018., 2019, te prošle i ove godine poražen u finalima. Zadnja dva finale je gubio od mađarskog Veszprema. Lani nakon sedmeraca, a ovoga puta nakon neizvjesne završnice sa 30-32.

U dramatičnom susretu presudila su dva uzastopna gola Rasmusa Laugea Schmidta. Prvo je zabio za 31-30 minutu i polprije kraja, a potom je 30 sekundi prije kraja zapečatio pobjedu Veszprema.

PPD Zagreb je odlično ušao u susret. Poveo je 10-6, pa 12-7, a na poluvremenu je ...

19. travanj 2024 15:29