Rukometkvalifikacije za EP

‘Kraljice šoka‘ pružile su odličan otpor aktualnim olimpijskim pobjednicama Francuskinjama: problem je nastao u završnici prvog poluvrijema

3. ožujka 2022. - 20:33

Hrvatske rukometašice poražene su u Koprivnici od Francuske sa 19-21 (8-12) u utakmici 3. kola skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Josipa Mamić je s pet pogodaka bila najefikasnija u hrvatskoj reprezentaciji. Valentina Blažević je postigla četiri gola, a Dejana Milosavljević tri. Tea Pijević je sakupila sedam obrana u drugom poluvremenu, a Ivana Kapitanović pet u prvom dijelu.

Francuskinje je sa četiri pogotka predvodila Coralie Lassource, a po tri su postigle Deborah Lassource i Estelle Nze Minko.

Francuska je vodeća u skupini 4 s maksimalnih šest bodova, Hrvatska ima dva boda iz tri nastupa, a Ukrajina je treća s dva boda iz dva nastupa. Bez bodova je Češka. Utakmice Češke i Ukrajine su odgođene zbog ruske agresije na Ukrajinu.