Rukometrasplet skupine

Francuska deklasirala Crnu Goru, ali još nisu sigurni za polufinale: dvije su kombinacije, da ne izgube od Danske ili da Islanđani ne dobiju Crnogorce

24. siječnja 2022. - 22:29

Francuski rukometaši ostali su u igri za polufinale EURA svladavši u 3. kolu 1. skupine u Budimpešti Crnu Goru s 36-27 (16-12).

Crnogorci su se odlično držali sve do 25. minute (11-11), kada su se Francuzi do poluvremena odvojili na četiri gola razlike, a u drugom dijelu narasla je i i do deset razlike.

Mem je sa sedam golova bio prvi strijelac kod Francuza, kojima je u 18. minuti crveni karton dobio vratar Gerard zbog grubog nasrtaja, dok je kod Crne Gore sedam golova zabio Miloša Vujović. Kapetan Crnogoraca Vasko Ševaljević dobio je u 13. minuti crveni karton zbog udaranja Nikole Karabatića u lice.

Francuzi će sigurno u polufinale ukoliko ne izgube od Danaca u srijedu ili ukoliko Island ne svlada Crnu Goru.

20. travanj 2024 01:02