Rukometautoritet na parketu

Danska i Francuska krenule s pobjedama: svjetski prvaci susret prelomili u drugom dijelu, olimpijski pobjednici razbili Nizozemce

20. siječnja 2022. - 22:40

Rukometne reprezentacije Danske i Francuske otvorile su drugi krug Europskog prvenstva pobjedama, dok je Hrvatska izgubila od Crne Gore i praktički ostala bez izgleda za plasman u polufinale.

Danska je u važnom dvoboju pobijedila Island sa 28-24, dok je Francuske bez većih problema porazila Nizozemsku sa 34-24.

Island je bolje ušao u susret, vodio je 4-2, 6-4, no Danska je u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrala daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist. U 25. minuti Danska je stigla do tri gola viška (15-12), a u 28. minuti je imala i +4 (17-13). U nastavku susreta aktualni svjetski prvaci su držali prednost i na koncu slavili sa 28-24.

Dansku su do pobjede predvodili Mathias Gidsel s devet golova, te Lasse Svan i Mikkel Hansen sa po pet pogodaka. Odličan je bio i...

19. travanj 2024 21:11