Rukometrukomet

Dalmatinski derbi pripao iskusnijima: Splićanke su glatko pobijedile suviše impresionirane nove prvoligašice iz Trogira

Piše Vedran Babić, Branko Kulidžan
20. rujna 2021. - 20:07

U dalmatinskom derbiju na startu prvenstva Splićanke su glatko pobijedile suviše impresionirane nove prvoligašice iz Trogira.

Domaće su otvorile s 5:1, a onda serijom od šest vezanih golova povele 13:4 u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena. Najbolja strijelkinja Splita Lucija Ercegović u tom je razdoblju postigla već pet golova, a Klara Birtić četiri. U drugom dijelu razlika ni u jednom trenutku nije bila manja od pet golova, a najveća je u par navrata iznosila plus deset. I dok Splićanke nisu mogle ni zamisliti bolji uvod u sezonu, Trogiranke su se mučile čak i s linije sedam metara s koje su promašile pet udaraca. U sljedećem kolu Split gostuje kod Dugog Sela, a Trogir kod Zrinskog.

U prvoj prvenstvenoj utakmici ove sezone Dalmatinka je na gostovanju u Zagrebu...

19. travanj 2024 13:54