Ostaloatletika

Šveđani uzeli zlato i srebro u bacanju diska, Poljska slavila u premijernom izdanju mješovite štafete 4x400 na Olimpijskim igrama

31. srpnja 2021. - 15:05

Poljska štafeta na 4x400 metara mješovito osvojila je naslov olimpijskih pobjednika na OI u Tokiju.

Premijerno izdanje ove discipline na Oi donijelo je vrlo zanimljivu utrku u kojoj su snage najbolje rasporedili Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Swiety-Ersetic i Kajetan Duszynski. Ključnu je ulogu imala Swiety-Ersetic koja je ostvarila prednost pred konkurencijom koju je Duszynski uspio održati do cilja i osvojiti zlato s vfremenom 3:09.87 minuta.

Srebro je osvojila reprezezentacija Dominikanske Republike u sastavu Lidio Andres Feliz, Marileidy Paulino, Anabel Medina Ventura i Alexander Ogando sa 3:10.21, samo stotinkom boljim vremenom od brončanih SAD za koje su trčali Trevor Stewart, Kendall Ellis, Kaylin Whitney i Vernon Norwood.

Šveđanin Daniel Stahl (28) opravdao je ulogu favorita te osvojio naslov olimpijskog pobjendika u bacanju diska na OI u Tokiju.

Aktualni svjetski prvak i vlasnik najboljeg rezultata u sezoni do svog je prvog olimpijskog naslova stigao s hicem od 68.90 metara ostvarenim u drugoj seriji.

Za potpuno švedsko slavlje na nažalost praznom Olimpijskom stadionu u Tokiju pobrinuo se Simon Pettersson koji je osvojio srebro s hicem od 67.39 metara iz pete serije. Do tog trenutka Pettersson je bio četvrti, no preskočio je Austrijanca Lukasa Weisshaidingera, koji je sa 67.07m osvojio broncu, te Slovenca Kristjana Čeha, koji je do tada držao treće mjesto sa 66.62m.

U posljednjoj šetoj seriji Australac Matthew Denny je bacio novi osobni rekord sa 67.02m i preskočio Čeha, no ostao je za šest centimetara kratak od medalje te završio kao četvrti.