Ostalosjajan uspjeh naših

Sva četvorica Hrvata osvojila bodove u Adelbodenu, pobijedio skijaš koji se nikada u karijeri nije našao na tronu

9. siječnja 2022. - 14:59
Croatia's Filip Zubcic competes during the first run of the Men's Slalom race during the FIS Alpine ski World Cup on January 9, 2022, in Adelboden. (Photo by Sebastien Bozon/AFP)Sebastien Bozon

Austrijanac Johannes Strolz je sa startnim brojem 38 postao senzacionalni pobjednik iznimno izjednačenog slaloma za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu na kojem su sva četvorica hrvatskih skijaša osvojili bodove, a najbolji među njima bio je Filip Zubčić na 15. mjestu sa sekundom i tri stotinke zaostatka za pobjednikom.

Samuel Kolega je završio na 21. mjestu (+1.73) i po drugi put u karijeri osvojio bodove, Matej Vidović je bio 24. (+1.92), a Istok Rodeš 25. (+2.00) na svom debitantskom nastupu u ovoj sezoni.

Za 29-godišnjeg Strolza ovo je bio 64. start u utrkama Svjetskog kupa u kojem mu je do sada najbolji plasman bilo 10. mjesto na slalomu u Madonni di Campiglio prije dvije godine. Austrijanac je u prvoj vožnji iskorsitio odlično pripremljenu stazu i ostvario sedmi...

28. travanj 2024 23:04