Košarkalagana pobjeda

‘Žuti‘ uvjerljivo slavili na gostovanju kod Osijeka i poravnali se s Cedevitom Junior na vrhu prvenstvene ljestvice

Piše Vedran Babić
24. listopada 2021. - 19:20

Dva dana nakon poraza u Laktašima od Igokee košarkaši Splita uvjerljivo su u gostima pobijedili Osijek i tako se na vrhu ljestvice domaćeg prvenstva poravnali s Cedevitom Junior na omjeru 6-1.

"Žuti" su od početka zagospodarili terenom u Gradskom vrtu. McLean i Bajo zajedno su ukrcali 22 poena za vodstvo 35:14 u 14. minuti, a na poluvremenu je bilo 50:27. Agresivnom obranom Split je domaćinu ostavljao jako malo prostora za otvorene šuteve, a raznovrsnim napadom punio je njegov koš.

Istu smo sliku gledali i u nastavku kada se Split odvojio na najvećih 104:64 u posljednjoj minuti utakmice. S 25 poena (trice 4/6) McLean je bio najefikasniji igrač, Čampara je također ubacio četiri trice, a nakon dugo vremena razigran je bio i Perasović (17 poena).

20. travanj 2024 10:13