Zubac odigrao utakmicu sezone, LeBron James doživio najteži poraz u karijeri

Piše Sport SD
28. studenog 2023. - 07:17

Ivica Zubac odigrao je svoju najbolju utakmicu sezone, ali njegovi Los Angeles Clippersi ipak su doživjeli poraz pred svojim navijačima (104:113). Hrvatski košarkaš upisao je u noći s ponedjeljka na utorak double-double s 23 poena, 14 skokova i jednom asistencijom za 32 minute na parketu, ali slavili su Denver Nuggetsi i to bez ozlijeđenog Nikole Jokića - pišu Sportske novosti.

Goste je s 35 poena, pet skokova i 13 asistencija predvodio Reggie Jackson, a spomenimo da je uz Zupca kod Clippersa najraspoloženiji bio Kawhi Leonard s 31 poenom.

LeBron James još jednom je ispisao povijest NBA lige kada je u Wells Fargo Centru (Philadelphia) prestigao Kareem Abdul-Jabbara i postao novi NBA lider s najviše odigranih minuta u povijesti najjače košarkaške lige svijeta (66,298). No u cijeloj ovoj priči ima i jedna loša vijest jer "Kralj" je u istoj večeri upisao najteži poraz u svojoj NBA karijeri.

AFP

Naime, Philadelphia 76ersi zaledili su Los Angeles Lakerse na -44 (138:94). Tyrese Maxey bio je najbolji strijelac susreta s 31 poenom, a briljirao je i Joel Embiid koji je upisao triple-double s 30 poena, 11 skokova i 11 asistencija. LeBron je, pak, najviše zabio kod poraženih (18 poena), a pratio ga je Anthony Davis s jednim poenom manje.

Spomenimo i da su Washington Wizardsi na krilima Kylea Kuzme koji je upisao 32 poena, 12 skokova i osam asistencija na gostovanju pobijedili Detroit Pistonse sa 126:107. Portland je također odnio pobjedu u gostima. Jerami Grant predvodio je s 34 poena Trail Blazerse koji su u Indianapolisu srušili Indiana Pacerse sa 110:114. Utah Jazz je u napetoj utakmici pred svojim navijačima porazila New Orleans Pelicanse (114:112).

Zion Williamson bio je priv strijelac susreta s 26 poena. Jedan manje zabio je njegov suigrač Brandon Ingram. Keyonte George najviše je ubacio kod pobjedničkog sastava (19 poena), dok je Luka Šamanić ostao bez upisanih minuta.

29. travanj 2024 03:01