KošarkaOvo nisu istine

Nije čudesan bio samo koš Perkovića, pogledajte kako je hrvatski reprezentativac zabio dok je - sjedio na parketu!

Piše F. V.
30. prosinca 2023. - 12:10

Antologijska utakmica SC Derbyja i Splita u kojem je sastav s Gripa u zadnjih osam i pol minuta nadoknadio čak 19 koševa zaostatka i na koncu ubačajem Tonija Perkovića u zadnjoj desetinki slavio 92:91 vjerojatno zbog nevjerojatno dramatičnog raspleta zaslužuje možda i titulu utakmice godine. Međutim, nisu susret obilježili samo rijetko viđeni preokret i spektakularan koš Perkovića u napadu za kojeg su gosti iz grada pod Marjanom imali samo osam desetinki. Još jedan neobičan, čudesan ubačaj ranije tijekom susreta bio je djelo drugog hrvatskog reprezentativca.

Bivši razigravač Cibone, Zaboka i Gorice sada član Derbyja Borna Kapusta je pri rezultatu 35:27 za Derby također zabio koš koji će se još dugo, dugo pamtiti. Na ulazu prema košu sredinom druge četvrtine Kapusta se poskliznuo i pao na parket, baš kao i njegov čuvar. Međutim, onda se nevjerojatno brzo snašao. Dok je sjedio na parketu u reketu iskoristio je Kapusta smušenost obrane ‘žutih‘ i zabio koš!