HajdukDalmatinski derbi

Oslabljeni Hajduk gađao stative i promašivao odlične prilike pa na kraju poražen od Šibenika

Piše D.Pe.
17. listopada 2021. - 19:24

U dalmatinskom derbiju 12. kola Prve HNL Šibenik je na Šubićevcu pred 1.668 gledatelja pobijedio Hajduk sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu na svom stadionu protiv splitskog sastava nakon 14 godina.

Golove za Šibenik zabili su Marcos David Mina u 25. minuti, te Mario Ćurić iz jedanaesterca u 84. minuti.

Tijek susreta

90+5 - kraj utakmice, nesretan poraz Bijelih

90' - nema zrna sreće za Bijele danas

89' - sad je Melnjak obranio čisti gol kao i Diamantakos, nakon kornera tukao je Katić sa 8 metara, u zaleđu na 4 je ostao Melnjak, a lopta koja je išla u gol domaćina svakako se odbila od Melnjaka u gol, pa je sudac svirao zaleđe

83' - GOL - Ćurić je bio precizan

82' - Bedoya je utrčao u 16 metara, Katić se pokušao izmaknuti, napadač domaćih je pao i sudac Lovrić pokazuje na penal. prestrogo

77 - Odličan ubačaj Melnjaka za Ljubičića čiji je udarac glavom u korner odbio Rogić

74' - ušao je Brkljača, izašao Biuk

73+ - nakon kornera Simić pogađa stativu pa pokušavaju Katić i Ljubičić sa 4 metra, ali lopta neće u gol....takav dan

72' - zaplivao je Rogić nakon ubačaja, Ljubičić je sam na 11 metara, njegov lob odlazi tik pored stative, šteta

70' - opalio je Katić sa 25 metara, Rogić brani

66' - nakon ubačaja iz slobodnjaka Katić je produžio loptu do Ljubičića koji sa 4 metra tuče preko vrata, šteta

61' - nakon kornera Atanasov je na 11 metara sam, udarac ide nebu pod oblake, šteta

51' munjevita kontra domaćina, sam je Jakoliš iskosa na osam metara, Kalinić spašava, opasno je bilo

49' - spetljao se Kačanlikić, opasna kontra je bila

46 - ušli su Kačanlikić i Ljubičić, izašli Čolina i Diamantakos

45 +2 - kraj prvog poluvremena

43' - idealno je ubacio Melnjak, najviši je Diamantakos na šest metara, Rogić spašava domaćina, šteta

37' - prošao je Rak, ubacio na Jakoliša koji tuče sa 11 metara, spašava Čolina, opasno je bilo jako

34' - raspalio je Marin sa 20 metara, nebu pod oblake

27' - ubacio je Melnjak, a Lovrencsics raspalio sa 14 metara, lopta ide malo preko grede

25' - Veliku gužvu u 16 metara Bijelih, obrana gostiju nije očistila, lopta je došla do Mine koji oštrim udarcem sa desetak metara gađa pod prečku

25' - GOL - Mina

20' - veliki peh, morao je ipak izaći Filip Krovinović, ušao je Atanasov

16' - munjevita kontra domaćina, ubacio je Jakoliš na prvu stativu, a Katić zamalo zabio autogol, lopta je pogodila stativu, sreća za Hajduk

15' - nema sreće Diamantakos, kombinirali su Gerg i Biuk, Stipe je tukao na kraju sa 6 metara, bio bi siguran gol, ali na crti je bio Grk kojega je pogodila lopta?? šteta

13' - idealna lopta Lovrencicsa na Dinamantakosa, koji je zaustavio i spremao se za udarac sa 11 metara, ali u zadnji tren Batarelo odbija loptu, šteta

10+ - dvije velike šanse na početku utakmice

8' - ubacio je ošto Melnjak, natrčao Krovinović i sa osam metara lopta ide preko prečke, šteta

3' - munjevita kontra Hajduka, Krovinović do usamljenog Biuka koji gađa iskosa sa osam metara, lopta ide tik pored stative. šteta

1' - počeo je dalmatinski derbi

0' Stigli su sastavi