Hajdukjadranski derbi

Gotovo je, hrabrija Rijeka slavi na Poljudu, Hajduk pao u drugom poluvremenu

Piše M. Bi.
28. siječnja 2024. - 19:53

Rijeka je dobila Jadranski derbi na Poljudu. Hajduk je razočarao svoje navijače koji su još jednom napunili tribine stadiona do zadnjeg mjesta, porazom, ali još i više prikazanom igrom. Niti do gola Pukštasa (prvo je bio upisan Livaji) i vodstva od 1:0 Bijeli nisu briljirali, a nakon toga nisu odigrali ništa, gotovo da nisu stvorili šansu do kraja utakmice.

Takva ziheraška igra osvetila im se u nastavku, Rijeka je s dva pogotka preokrenula rezultat, uz to djelovala puno konkretnije i opasnije od domaćina. Jedan gol gostiju poništen je zbog igranja rukom.

Prvenstvo se ovime baš zakuhalo, Hajduk, Rijeka i Dinamo nastavljaju trku do posljednjeg daha/kola.

Tijek susreta pratite ovdje.

Uživo

KRAJ - Rijeka je boljom igrom u drugom poluvremenu slavila protiv Hajduka u Splitu

90+11‘ Lučić obranio težak udarac Jankovića

90+6‘ Dvoboj Kalinića u skoku s obranom gostiju, suma sumarum su tri žuta kartona: Kaliniću, Kaliku i vrataru Labroviću. Sve skupa deset "žutih" na utakmici (šest Hajduk, četiri Rijeka)

90+3‘ Livaja je pao u šesnaestercu gostiju, ništa od penala, ukazuje mu se pomoć

87‘ Žuti karton i Žaperu

85‘ Kalik "škaricama" gađa pored stative, atraktivno, ali ne i efikasno

84‘ Bogojević je zamijenio Selahija

84‘ Šansa za Hajduk! Kleinheisler je odapeo volej, ali je Labrović krajnjim naporom izbacio loptu u korner

80‘ Petrović ušao u igru umjesto Pjace

77‘ Karoglan sve karte baca na napad, ubacuje Nikolu Kalinića umjesto Šarlije

76‘ Uremoviću žuti karton zbog prigovora

75‘ Gol za Rijeku! Nesuđeno pojačanje Hajduka Selahi silovito je potegao poluvolejem, probušio i Lučića i mrežu

73‘ Karoglan opet mijenja, Mikanović je zamijenio Moufija, a Odjidja Krovinovića

68‘ Traje bakljada Torcide

66‘ Rijeka radi dvostruku izmjenu, igru su napustili Pašalić i Fruk, umjesto njih ušli su Grgić i Hodža

Vojko Basic/Cropix

62‘ Šok na Poljudu! Barem na minutu-dvije.  Rijeka je golom Gode, čini se, povela s 2:1, asistrirao mu je Pašalić koji je nabacio loptu u 16 m, u gužvi je lopta došla do Gode... No pregledom VAR snimkeutvrđeno je da je Goda ipak igrao rukom. Ostaje 1:1, ali i veliko upozorenje Hajduku da ga igra u nastavku ne vodi dobrome

56‘  Reagirao je trener Hajduka Mislav Karoglan dvostrukom izmjenom: umjesto ozlijeđenog Pukštasa ušao je Benrahou, dok je Kalik zamijenio Sahitija

55‘ Gol Rijeke za 1:1, Obregon je primio loptu na petercu, na leđima mu je bio Žaper, no napadač gostiju izveo je bravuru kao na malom nogometu i zabio loptu u mrežu

54‘ Slična prilika za Rijeku kao ona Smolčićeva, sad je Obregon neprecizan glavom

52‘ Požutio je i Sigur zbog prekršaja na Pjaci, i njemu je to treći žuti

50‘ Prva ozbiljnija prilika Rijeke u nastavku, Janković je centrirao s lijeve strane "na trepavicu" Smolčiću koji nije uspio zabiti glavom u vrlo izglednoj situaciji pred Lučićem

47‘ Selahiju žuti karton zbog rušenja Livaje s leđa

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme, kod Rijeke je Obregon ušao u igru umjesto Ivanovića, Hajduk nastavlja u istom sastavu

45 + 4‘ Kraj prvog poluvremena, bez velikih prilika, po dva udarca prema vratima jednih i drugih, po jedan korner i po pet prekršaja, statistika izjednačena, Hajduk ima vodstvo

45‘ Pjaca je probio lijevu stranu, nabacio pred gol Hajduka, ali je Fruk traljavo šutirao glavom

Pukštas s povezom

Vojko Bašić/Cropix

41‘ Ukazuje se pomoć Pukštasu, krv iz arkade šiklja ni dalje, Krovinović sugerira klupi Hajduka da treba napraviti izmjenu

37‘ Treći žuti karton zaradio je krilni napadač Hajduka Emir Sahiti. Prosvjedovao je Sahiti na jednu odluku suca Petrika Kolarića iz Čakovca. No, Sahiti je prešao granicu nakon što je potom i bacio loptu daleko na tartan stazu. Zbog toga je ‘požutio‘ pa će preskočiti derbi s Osijekom na Opus Areni koji se igra u subotu 3. veljače.

31‘  Žuti karton Radeljiću zbog prekršaja na Livaji na sredini igrališta

24‘ Nekoliko minuta traje terenska inicijativa Riječana, bez konkrentije opasnosti po vrata Lučića

15‘ GOOOOOL! Vodi Hajduk! Lopta je došla s desne strane, Livaja ju je prvo propustio da bi glavom gađao prema mreži., lopta je pogodila u leđa Pukštasa i odsjela u mreži.

10‘ Žestoki sudar glavama imali su Pukštas i Goda. Veznjaku Hajduka je tom prilikom pukla arkada te mu je cijeli dres krvav. Izgledalo je ružno, ali obojica su nastavili s igrom.

1‘ Derbi je počeo, cijeli stadion pjeva "Dalmacijo, moja ružo procvala", vrijeme i teren "idealni za igru"