Domaći nogometkonferencijska liga

Rijeka dominirala i stvarala šanse, Olimpija pogotkom iz kaznenog udarca izborila remi i veliku priliku europsku jesen

22. kolovoza 2024. - 22:11

Nogometaši Rijeke u prvom su susretu posljednjeg pretkola Konferencijske lige kao domaćini na Rujevici igrali 1-1 (1-0) protiv ljubljanske Olimpije.

Rijeku je u vodstvo doveo Franjo Ivanović (33), a poravnao je Pedro Lucas (76-11m).

Goran Šebelić/Cropix

Riječani su imali izglednije prilike u prvom poluvremenu, Pašalić je čak u 21. minuti izravno iz kornera pogodio gredu, a poveli su nakon lijepe akcije. Janković je u 33. minuti prošao kroz sredinu gostujuće obrane i pravodobno poslužio Ivanovića koji se izborio za udarac iskosa sa 12-ak metara koji je "probio" blok dva suparnička igrača i lopta je odsjela u donjem lijevom kutu.

Mnogo sreće imala je Rijeka u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Florucz s pet metara neometan promašio prazna vrata poslavši loptu preko grede.

U manje sadržajnom drugom dijelu Olimpija je stigla do poravnanja iz kaznenog udarca kojega je sigurno izveo Pedro Lucas nakon što je Rukavina prekršajem zaustavio Jorgea Silvu.

Uzvrat je za tjedan dana u Ljubljani, a ukupni pobjednik igrat će ove jeseni u Konferencijskoj ligi.

12. rujan 2024 18:07