Domaći nogometsupersport prva nl

Dugopolje i Croatia remizirali u dalmatinskim derbiju, svakom suparniku pripalo po poluvrijeme

Piše Sport SD
25. kolovoza 2023. - 20:48

Dalmatinski derbi u uvertiri trećeg kola odigrali su Dugopolje i Croatia iz Zmijavaca i to su prilikom podijelili bodove odigravši neodlučeno 1:1. Susret je odigran po izuzetno teškom vremenu, niti teren nije baš bio pogodan za igru što je dosta utjecalo na izvedbu obje momčadi. Očekivao se tvrd susret, ali grešaka je bilo čak i previše.

Na kraju kada se sve pogleda rezultat je i pravičan, svaka je momčad imala „svoje“ poluvrijeme u kojem je bila bolja, ali nije iskoristila šanse.

Gosti iz Zmijavaca su u vodstvo došli nakon prve prave prilike, u 14. minuti kada je na loptu ubačenu iz kornera visoko skočio Mirko Marić i glavom je poslao neobranjivo u gornji kut Luke Ivana Lukića. Očekivalo se da bi Croatia na krilima tog pogotka mogla i više profitirati, bilo je prilika s obje strane, ali upravo zbog spomenutih pogrešaka nije bilo novog zgoditka. Baš suprotno do kraja prvog poluvremena Dugopolje je moglo poravnati preko Zdunića u 37. minuti, ali je njegov udarac s desetak metara, malo iskosa završio pored gola.

Dugopolje je bolje ušlo u nastavak susret, uspjeli su malo posložiti svoje redove. Već u prvoj minuti drugog dijela nastavka Tibor Ivanišević, koji je tek ušao u igru nabacio je s desne strane, Zdunić je na bio na pravom mjestu i ovaj put ne griješi, samo je skrenuo loptu u mrežu pored nemoćnog Marija Gudelja. No to je ujedno i bilo sve što se zgoditaka tiče, Dugopolje je nešto pokušavalo, imalo čak i odličnu priliku za potpuni preokret u 77. minuti kada je veliku priliku propustio Matej Jurić. Mogao je osigurati Dugopolju pobjedu i barem privremeno vodeće mjesto na tablici.

Inače prije samog početka utakmice je održana mala svečanost, gdje je predsjednik Dugopolja Mario Smodlaka uručio bivšem kapetanu Igoru Čerini prigodni dres povodom oproštaja od igračke karijere, gdje je pet godina proveo upravo u dugopoljskom drugoligašu.