Domaći nogometteško prvoligašima

Borba za ‘Rabuzinovo sunce‘: Rijeka prošla rutinski, Lokomotiova i Šibenik nakon produžetaka, Gorica i Istra u dramatičnim završnicama

7. listopada 2020. - 18:03

Branitelj naslova pobjednika hrvatskog Kupa, Rijeka rutinski je izborila plasman u osminu finala pobijedivši u Vinkovcima Dilj sa 6-0.

Rijeka je sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješila u prvom poluvremenu golovima Turčina (30), Menala (34) i Pavičića (37). Gosti su u nastavku zabili još tri gola, a strijelci su bili Menalo (55), Hodža (67) i Ilinković (73).

Daleko teže nego što se očekivalo Lokomotiva je u gostima kod NK Gaj Mače tek nakon produžetaka pobjedom 3-2 osigurala prolaz u idući rang natjecanja.

Lokomotiva je povela u 59. minuti preko Šimića, no Šćurić je u 75. izjednačio. Lokosi su u 81. ponovo poveli preko Pivarića, a kada se mislilo kako će utakmica završiti tim rezultatom Šaban je u trećoj minuti nadoknade zabio za 2-2. Ipak, u 94....

07. lipanj 2024 08:45