Ako pobijedi Čile, Vatrene u finalu čeka Island

10. siječnja 2017. - 18:40
okupljanje_reprezentacija-070117

Nogometna reprezentacija Islanda plasirala se u finale China Cupa u Nanningu pobijedivši u polufinalu reprezentaciju Kine 2-0.

Island, koji je bio jedno od najugodnijih iznenađenja na posljednjem Europskom prvenstvu, slavio je golovima Kjartana Finnbogasona i Arona Sigurdarsona u drugom poluvremenu.

Domaćin, na čijoj klupi sjedi talijanski stručnjak Marcelo Lippi, je u prvom poluvremenu bio bliži vodstvu, a najbolju priliku imao je Yin Hongbo u 32. minuti kada je izbio sam ispred islandskog vratar, ali je Hannes Thor Halldorsson sjajno reagirao.

Island je poveo u 65. minuti golom Kjartana Finnbogasona. U akciji koja je prethodila pogotku, Bjorn Daniel Sverrisson se na rubu kaznenog prostora lijepo oslobodio svog čuvara i pucao, kineski vratar je obranio, a napadač Horsensa lagano...

20. travanj 2024 03:54