Borilački sportovisnažan početak

Tri bronce na europskom prvenstvu u taekwondou: izvrsne blizanke Duvančić nasljedile na postolju legedarne Zaninovićke

Piše Sport SD
19. svibnja 2022. - 15:56

Prvog dana europskog seniorskog prvenstva u taekwondou koje se održava u Manchesteru za Hrvatsku stižu odlične vijesti i nove tri medalje. Hrvatska je i definitivno dobila nove blizanke, nakon sestara Zaninović stižu sestre Duvančić, i to u istim kategorijama. Iako još uvijek maloljetne sa samo 17,5 godina obje su stigle do europskih seniorskih odličja istog dana i to na način da su obje pobijedile osvajačice olimpijskih, svjetskih i europskih medalja. Pored bronci blizanki splitskog Marjana prvu mušku medalju na ovom prvenstvu osvojio je Kninjanin Josip Teskera.

Ivana Duvančić, članica splitskog Marjana je u kategoriji do 53 kilograma osvojila brončano odličje. U osmini finala Ivana je svladala Čehinju Dominiku Hronovu 15:5 da bi u četvrtfinalu slavila protiv fenomenalne Tij...

25. travanj 2024 21:35