Strani nogometkvalifikacije za EP

Svjetski doprvaci Francuzi slomili otpor Iraca, Srbija slavila u Podgorici s dva pogotka Vlahovića

27. ožujka 2023. - 23:00

Nogometaši Francuske, aktualni svjetski doprvaci, upisali su u drugom nastupu i drugu pobjedu u kvalifikacijskoj skupini B za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine.

Nakon domaćih 4-0 protiv Nizozemske ovaj put je Francuska slavila u Dublinu protiv Irske 1-0. Čvrsti Irci su odolijevali do 50. minute. Dotad su zaustavili Mbappea, Griezmanna, Girouda i ostale francuske zvijezde, ali tada ih je matirao Benjamin Pavard. Iskusno su Francuzi potpuno smirili utakmicu u drugom poluvremenu i na uvijek teškom gostovanju ugrabili važna tri boda.

Nakon teškog poraza od Francuske imala je Nizozemska idealnu utakmicu za premijernu kvalifikacijsku pobjedu. U Rotterdamu su Nizozemci dočekali Gibraltar te su suparnici Hrvatske u polufinalu Lige nacija slavili 3-0. Strijelci su bili Depay u...

17. travanj 2024 00:12