Domaći nogometremi u hamburgu

U kaotičnoj utakmici Hrvatska preokrenula pa u 95. minuti ostala bez pobjede

Piše D. KA.
19. lipnja 2024. - 17:01

Hrvatska i Albanija su remizirale 2:2 u kaotičnoj utakmici skupine B Europskog prvenstva. Albance je u vodstvo doveo Laci u 11. minuti. Hrvatska je preokrenula golovima u 71. i 74. minuti. Prvo je zabio Kramarić, pa autogol Gjasule nakon udarca Sučića. Izjednačio je također Gjasula u 95. minuti.

Hrvatska u ponedjeljak igra protiv Italije i mora pobijediti ako želi proći grupu.

Prijenos atmosfere na ulicama Hamburga i na samom stadionu pratite OVDJE.

Uživo

90+8‘ Kraj utakmice

90+8‘ Utakmica se srozala u kaos, obje momčadi izmjenjuju napade i šanse

90+5‘ Gol. Albanija je izjednačila na 2:2. Primio je Gjasula loptu u šesnaestercu nečuvan, bez problema zabio. Prijetili su Albanci u završnim minutama, stvorili nekoliko dobrih šansi, jednu i zabili

90+3‘ Totalni nered sada u šesnaestercu Hrvatske, nekoliko udaraca od strane Albanaca blokirali su Vatreni, na kraju je suđen prekršaj u napadu

90‘ Šest minuta sudačke nadoknade

90‘ Moglo je sada biti opasno za Hrvatsku, Hoxha je pucao izvana, Livaković je obranio, odmah u nastavku ponovno je Livaković spriječio šut i pritom se gadno ozlijedio, iako je bilo zaleđe pa gol svakako ne bi vrijedio.

88‘ Pucao je Modrić iz daljine, neprecizno

88‘ Smirila je Hrvatska sada utakmicu, prolaze minute bez većih prilika sa obje strane

84‘ Izlazi strijelac Kramarić, ulazi Baturina

81‘ Nastavljaju Vatreni pritiskati, Albanci se muče

77‘ Gol! Hrvatska je preokrenula i vodi 2:1! Budimir je sjajno prošao po lijevoj strani, vratio loptu za Sučića, čiji je udarac nakon nekoliko odbijanaca završio u mreži Albanije. Piše se autogol Gjasule!

74‘ Gol! Hrvatska je izjednačila! Kramarić je dobro primio loptu u šesnaestercu, namjestio se na udarac desnom nogom i sjajno matirao nepomičnog Strakoshu

72‘ Kod Albanije izlazi strijelac Laci, mijenja ga Gjasula

69‘ Petković izlazi, ulazi Budimir

69‘ Ponovno je Pašalić pucao u skoku, opet neprecizno

68‘ Bajrami je sada potegao, ali neprecizno

63‘ Steže Hrvatska obruč oko gola Albanije, ne izlaze Albanci više ni u kontre kao prije, sada je probao Aslani iz velike dalijne, potpuno bezopasno

58‘ Hrvatska ozbiljno prijeti, Šutalo je nakon ubačaja Modrića pucao sa svega dva-tri metra udaljenosti, nije bio precizan

54‘ Puno bolje drugo poluvrijeme Hrvatske, puno konkretnije, brže i s više energije

53‘ Probao je sada Kovačić iz daljine, odbijen udarac ravno u ruke Strakoshe

50‘ Velika prilika za Hrvatsku, Sučić je opalio iz dobre pozicije s desetak metara, Strakosha je sjajno obranio. U nastavku akcije Pašalić je probao glavom nakon ubačaja, ali neprecizno

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme, u igri su Sučić i Mario Pašalić, izašli su Majer i Brozović

45+1‘ Kraj prvog poluvremena

45+1‘ Velika prilika za Hrvatsku! Na ubačaju s lijeve strane bio je Kramarić, Strakosha mu je sjajno obranio, ali je suđen prekršaj u napadu, gol svakako ne bi vrijedio

45+1‘ Ponovno Albanci prijete, na ubačaju je najviši bio Aslani, dobro je pucao, ali Livaković brani

45‘ Igrat će se minuta sudačke nadoknade

42‘ Muči se i dalje Hrvatska u napadu, ne pronalazi načine kako zaprijetiti vratima Albanije. Probao je sada glavom Majer nakon ubačaja Kramarića s desne strane, ali je njegov pokušaj blokiran

36‘ Imala je Hrvatska slobodan udarac iz dobre pozicije, ubacio je Modrić, ali čisti vratar Strakosha

31‘ Mogla je Albanija i do drugog gola nakon velikog nereda u obrani Hrvatske! Modriću je presječeno dodavanje, odmah su Albanci odigrali loptu u prostor za Asllanija čiji udarac iz velike blizine sjajno skida Livaković

29‘ Moglo je opet biti opasno po Hrvatsku, ubačaj se odbio do Hysaja koji je s 15-ak metara pucao, ali njegov udarac išao je put gornjih etaža tribina

27‘ Evo bolje prilike za Hrvatsku! Majer je ubacio s desne strane na Petkovića koji glavom puca neprecizno, ipak, najbolje je to što su do sada kreirali Vatreni

26‘ Prepustila je Albanija posjed Hrvatskoj, strpljivo čeka priliku iz kontranapada, Vatreni pritišću, ali još uvijek bez prave prilike

21‘ Brozović se našao u dobroj poziciji za udarac s ruba šesnaesterca, ali je neprecizan

20‘ Pokušava Hrvatska zaprijetiti putem ubačaja, uglavnom preko lijeve strane gdje je Perišić, ali se Albanija dobro brani

15‘ Opasan je Bajrami na lijevom krilu, ušao je u sredinu i opalio po golu, korner je za Albance. Nije Bajramiju prvi put da je doveo obranu Hrvatske u probleme u uvodnim minutama susreta

11‘ Gol. Albanija vodi 1:0. Ubacio je s desne strane Asani, sjajno je natrčao Laci, malo glavom promijenio smjer lopte, ali bilo je dovoljno da prevari Livakovića i dovede Albance do ranog vodstva

8‘ Hrvatska sada pritišće, kruži oko gola Albanije, Petković je izborio slobodni udarac u dobroj poziciji

4‘ U uvodnim minutama Albanci su se dvaput dobro približili golu Hrvatske, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti

1‘ Utakmica je počela

14:30 - Vatreni se zagrijavaju

Ante Čizmić/Cropix

13:50 - Stigli su službeni sastavi

13:20 - Čekamo službene sastave

13:00 - Andrej Kramarić ima razlog za slavlje još i prije početka utakmice, naime, danas slavi svoj 33. rođendan