VaterpoloPET KRUGOVA |

ŠPANJOLSKA USPJELA ŠTO NIJE OD 2016. GODINE Jugov dvojac pogađao za vodstvo 6:2, ali na kraju se morao zadovoljiti (samo) s bodom

27. srpnja 2021. - 11:12

Hrvatska – Australija igraju od 12.50 sati po hrvatskom vremenu utakmicu 2. kola u skupini 'B'. HTV izravno prenosi ogled. Prve dvije utakmice kola u našoj skupini su već završene. Srbija je s 19:5 dobila Kazahstan u ogledu dvije reprezentacije koje su na startu upisale poraze, a u derbiju kola, ogledu dvije reprezentacije koje su pobjedom počele nastup na Olimpijskim igrama, Španjolska je s 8:6 svladala Crnu Goru.

Duško Pijetlović sa četiri pogotka, te Strahinja Rašović s tri bili su prvi strijelci Srbije.

Španjolska je dobila Crnu Goru prvi put nakon pet godina, zadnji put u Svjetskoj ligi 2016. godine, a kako je na startu dobila i Srbiju, ima maksimalan učinak. Crna Gora je povela, izjednačila na 2:2 i 3:3. Španjolska je s dva pogotka zaključila prvo poluvrijeme, a početkom treće četvrtine prvi put povela s tri razlike (6:3). Vrlo brzo je Crna Gora došla na pogodak zaostatka, ali nakon toga nova dva pogotka Španjolske, koja je početkom posljednje četvrtine po drugi put imala tri pogotka viška (8:5). U nekoliko navrata Crna Gora je tresla okvir gola Španjolske na čijim je vratima Daniel Lopez imao 11 obrana, dvije više od Slavena Kandića. Dušan Matković je s tri pogotka bio prvi strijelac Crne Gore i utakmice.

U skupini 'A' derbi bez pobjednika: Italija – Grčka 6:6. Italija je vodila s 1:0 i 2:1, a Grčka sa čak 6:2 2 minute i 31 sekundu prije kraja treće četvrtine, a tih plus četiri imali su sve do 7 minuta prije kraja. Italija je postila u napadu 13 minuta i 59 sekundi. Izjednačila je minutu i 9 sekudi do kraja. Jugov dvojac u kapici Grčke postigao je po jedan pogodak: Alex Papanastasiou je izjednačio na 2:2, a Stylianos Argyropoulos naciljao za vodstvo 5:2. Argyropoulos je u posljednjoj sekundi utakmice šutirao za pobjedu, ali nije uspio.

SAD je u prvoj utakmici 2. kola u skupini 'A' s 20:3 očekivano nadigrao JAR. Igrao je za SAD i Alex Obert, ali se nije upisao u strijelce.

POGLEDAJTE SEMAFOR

Skupina 'A', 1. kolo, 25. srpnja: Mađarska – Grčka 9:10, SAD – Japan 15:13, JAR – Italija 2:21, 2. kolo, 27. srpnja: Grčka – Italija 6:6, SAD – JAR 20:3, Japan – Mađarska (igraju).

Poredak: 1. SAD 6 bodova / 2 utakmice, 2. Italija 4 boda / 2 utakmice, 3. Grčka 4 boda / 2 utakmice, 4. Mađarska bez boda / 1 utakmica, 5. Japab bez boda / 1 utakmica, 6. JAR bez boda / 2 utakmice.

Raspored 3. kola, 29. srpnja: Mađarska – JAR, SAD – Italija, Grčka – Japan.

Skupina 'B', 1. kolo, 25. srpnja: Australija – Crna Gora 10:15, Srbija – Španjolska 12:13, Hrvatska – Kazahstan 23:7, 2. kolo, 27. srpnja: Srbija – Kazahstan 19:5, Crna Gora – Španjolska 6:8, Hrvatska – Australija (12.50 sati po hrvatskom vremenu).

Poredak: 1. Španjolska 6 bodova / 2 utakmice, 2. Hrvatska 3 boda / 1 utakmica, 3. Srbija 3 boda / 2 utakmice, 4. Crna Gora 3 boda / 2 utakmice, 5. Australija bez boda /1 utakmica, 6. Kazahstan bez boda / 2 utakmice.

Raspored 3. kola, 29. srpnja: Španjolska – Kazahstan, Hrvatska – Crna Gora (8.30 sati po hrvatskom vremenu), Srbija – Australija, 4. kolo, 31. srpnja: Crna Gora – Kazahstan, Australija – Španjolska, Hrvatska – Srbija (8.30 sati po hrvatskom vremenu), 5. kolo, 2. kolovoza: Srbija – Crna Gora, Španjolska – Hrvatska (8.30 sati po hrvatskom vremenu), Australija – Kazahstan.

Četvrtfinalni parovi: A1-B4, A2-B3, A3-B2, te A4-B1.

26. travanj 2024 08:50