VaterpoloTURNIR U POLJUDU |

PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE Ante Jerković postigao čak osam pogodaka u polufinalu, peterci na kraju odlučivali, Jugaši u nedjeljnom finalu

31. srpnja 2021. - 21:32

Nije počelo dobro. Primorje EB je povelo s 3:0, sredinom druge četvrtine imalo još jednom tri pogotka viška (5:2), te vodilo sve do 6 minuta i 42 sekude do kraja četvrte četvrtine. Tad je Mateo Benussi izjednačio na 10:10, a Ante Jerković 4 minute i 46 sekundi do kraja pogodio za prvo vodstvo. Jugaši su nanizali tri pogotka, dva Jerković, te Benussi za 11:10. Jerković je bio strijelac i za 12:11, a Marin Zeko za 13:12.

Međutim, nakon što je minutu i pol prie kraa Primorje EB izjednačilo na 13:13, nije više bilo pogodaka, te su odlučivali peterci. Po pet izvođača sa svake strane, Jugaši su dva puta lovili prednost riječkog sastava, zatim je Antoan Špilar u trećoj seriji obranio prvi put. Na kraju 17:16 za momčad trenera Aljoše Lončarića.

Ante Jerković je bio odličan – osam pogodaka, tri je postigao Mateo Benussi, a po jedan Maro Šušić i Marin Zeko. Antioan Špilar je imao pet obrana. Još su igrali Niko Miljas, Adrian Pavlović, Luka Čurlin, Lovro Zvono, Miho Blažević, Luka Miloš, Petar Kulaš, Marino Brzica i Niko Đerek.

Peterce su pogodili Maro Šušić, Mateo Benussi, Ante Jerković te za pobjedu Petar Kulaš.

Suparnik Jugašima u nedjeljnom finalu bit će Zadar 1952., koji je u polufinalu sa 16:10 dobio POŠK 1937.

26. travanj 2024 05:21