OstaloPRVA HMNL |

ZA SVE LOŠE ŠTO SE DOGODILO ‘PLATIO‘ JE PRVAK Square u šestoj utakmici u 2020. stigao do prve pobjede ove godine, uzeo svih šest bodova Makaranima!

6. ožujka 2020. - 21:19
Počelo je sjajno – 12. sekunda – 1:0 Maro Đuraš. Jedan od najbržih pogodaka u povijesti Squarea. Novo vrijeme Apfel je je u 3. minuti imalo veliku priliku, međutim, Vedran Kazazić je nije iskoristio. Promašio je okvir gola. U 5. minuti tukao je Pele, ali brani Filip Bašković. U 6. minuti priliku je imao Marko Kuraja. Pogodio je Baškovića u glavu te se vrataru gostiju morala ukazati pomoć. U 7. minuti pokušao je Adrijan Micevski, a u 8. minuti Pele, koji je u 10. minuti bilijarski preciznim udarcem poslao loptu u mrežu – 2:0. Točno 64 sekunde poslije nova radost u Gospinom polju. Sjajno se Mirko Hrkač oslobodio svog čuvara, krenuo u sredinu, tukao te pogodio gornji lijevi kut Baškovića. Potom je u glavnoj ulozi bio vratar Squarea Zoran Primić. Prva velika obrana u 12., a druga u 13. minuti. U 16. minuti Square je napravio peti akumulirani prekršaj. U 18. minuti je Pele bio sam pred Baškovićem, nije tukao, već je želio uposliti Hrvoja Cvjetkovića, te je prilika propala.

Početkom nastavka velika prilika gostiju, a u 26. minuti pitanje: Je li bio kazneni udarac za Square ili ne? Suci se nisu oglasili. Bilo je potom još nekoliko situacija kad su domaći pogledavali prema sucima. U 28. minuti Đuraš je zatresao okvir gola prvaka. Ali vrlo brzo nakon toga Pele je još jednom strijelac - 4:0. Potom je isto uspio i Micevski – 5:0 u 32. minuti.

Gosti su prvi pogodak postigli nakon 35 minuta i 55 sekundi igre, potom 50 sekundi poslije i drugi, ali je taj njihov niz prekinuo Đuraš, koji je naciljao iz svoje polovice nebranjeni gol makarskog sastava, koji je sve karte bacio na napad i koji je uspio postići do kraja još jedan pogodak.

Treći put zaredom Square je dobio Novo vrijeme Apfel u Gospinom polju, ove sezone – oba puta, i u Makarskoj, te u Gospinom polju. Prvak nije izgubio niti jednu utakmicu između dva ogleda sa Squareom, kojem nije išlo ove 2020. godine. Prvih pet utakmica – samo dva boda, ali u šestoj – napokon pobjeda, i to kakva - sa šest pogodaka u mreži prvaka. Square je ostvario prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera.

15. KOLO Square – Novo vrijeme Apfel 6:3
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 800. Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Nikola Jelić (Varaždin), treći sudac: Mario Vecko (Koprivnica). Delegat: Luka Klaić (Popovići).
Strijelci: 1:0 Đuraš (1), 2:0 Pele (11), 3:0 Hrkač (12), 4:0 Pele (29), 5:0 Micevski (32), 5:1 Babić (36), 5:2 Bajrušović (37), 6:2 Đuraš (38), 6:3 Fideršek (39)
SQUARE: Primić, Cvjetković, Gašpar, Pele, Hrkač – Turuk, Džanković, Kuraja, Lopez, Micevski, Konsuo, Nebergoj, Đuraš. Trener: Frane Despotović.
NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Vuković, Osredkar, Kazazić, Musinov – Herceg, Da Silva, Lucas, Pašalić, Sokol, Bajrušović, Fideršek, Horvath, Babić. Trener: Teo Strunje.

SEMAFOR 15. kola
Petak, 6. ožujka, Split:
AFC Universitas - Vrgorac 2:4, Šibenik: Crnica - Split 5:4, Dubrovnik: Square - Novo vrijeme Apfel 6:3, subota, 7. ožujka, Omiš: Olmissum - Futsal Dinamo, Zagreb: Uspinjača Gimka - Alumnus.

POREDAK
1. Olmissum (utakmica manje) 33 boda, 2. Novo vrijeme Apfel 32 boda, 3. Crnica 29 bodova, 4. Square 25 bodova, 5. Futsal Dinamo (utakmica manje) 20 bodova, 6. Vrgorac 20 bodova, 7. Uspinjača Gimka (utakmica manje) 14 bodova, 8. AFC Universitas 13 bodova, 9. Alumnus (utakmica manje) 12 bodova, 12. Split 7 bodova.