NogometBITKA ZA TREĆU HNL-JUG |

KVALIFIKACIJE U DOMU NERETVE Iza Vage zapljeskali Zadru, ONK Metković doživio uvjerljiv poraz nakon propuštene prilike za 2:2

20. lipnja 2021. - 20:12

Pljesak Zadru u Metkoviću. Opravdao je prvak Prve županijske lige Zadarske županije očekivanja, potvrdio kako ima kvalitetniji sastav od prvaka Prve županijske lige Dubrovačko-neretvanske županije. Nitko nema zamjerku domaćinu, ONK Metković, koji je Zadra ugostio na drugoj strani Neretve, u domu Neretve, Iza Vage, jer njegovo Štruvino ne zadovoljava uvjete za veći rang.

ONK Metković se držao više nego dobro u prvih 45 minuta. Bljesnuo u nastavku, kad je Zadar poveo s 2:1. Imao dvije lijepe prilike za novo izjednačenje, a kad nije uspio, ni Duje Medak, ni Dragan Brečić, jurnio je Zadar prema golu metkovskih 'crveno bijelih'. Mogao je na kraju slaviti i uvjerljiv uspjeh.

Redom, vratar ONK Metković Marijo Batinović se istaknuo u nekoliko navrata u prvih 45 minuta. Planove Zadra osim čuvara mreže domaćih 'kvario' je najviše Duje Medak, sigurno prvo ime prvih 45 minuta prve polufinalne utakmice kvalifikacija za popunu Treće hrvatske lige - jug.

Gosti su pritiskali, a poveli su sjajnim pogotkom Davida Katuše, koji je desnom naciljao gornji lijevi kut gola Marija Batinovića. Neobranjivo. Međutim, vrlo brzo je domaćin poravnao. Nije se predao Marko Manenica, vratar Jakov Pinčić i kapetan Jure Jerbić nisu uspjeli doći do lopte, koja je stigla do Ivana Šutala - 1:1. Nakon toga trenuci kad je Zadar bio stjeran u svoj kazneni prostor, a ONK Metković prijetio. Istaknuo se tad vratar Zadra Pinčić. U završnici prvog poluvremena nova obrana Marija Batinovića.

Nastavak je pripao gostima iako je domaćin imao priliku izjednačiti na 2:2.

Uzvrat se igra u srijedu, 23. ožujka. Bolji će u finale, a pobjednik kvalifikacija će u južnu skupinu Treće HNL. I u drugom polufinalu pobjeda gostiju u prvoj utakmici polufinala: Dinara (Knin) - GOŠK (Kaštel Gomilica) 1:4.

ONK Metković – Zadar 1:4

METKOVIĆ Igralište Iza vage. Gledatelja 800. Sudac: Ante Terzić (Split), pomoćnici: Matej Pavić (Split) i Kristijan Kuduz (Vrlika), četvrti sudac: Ante Jurić (Split), delegat: Domagoj Ćelić (Split).

Strijelci: 0:1 Katuša (32), 1:1 Šutalo (36), 1:2 Blažević (53), 1:3 Begonja (73), 1:4 Blažević (74).

ONK METKOVIĆ: M. Batinović, Primorac (od 75. Mioč), D. Batinović, Kežić, J. Plećaš, D. Brečić (old 79. Čužić), Jerković (od 69. Ramić), Manenica (od 46. R. Brečić), Medak, Jelčić, Šutalo (od 75. Majić). Trener: Tomislav Plećaš.

ZADAR: Pinčić, Bugarija (od 78. Šarić), Banović, Blažević (od 78. Djeveljekaj), Begonja (od 85. Gambiraža), Jerbić, Buljat, Vukadinović, Labus (od 85. Delija), Kulaš, Katuša (od 64. Vasilj). Trener: Želimir Terkeš.

Startnih 11 ONK Metković
Tonči Vlašić
Startnih 11 Zadra
Kapetani sa sucima - Josip Plečaš (ONK Metković) i Jure Jerbić (Zadar)
Minuta šutnje za bivšeg igrača Zadra, Karlovčanina Domagoja Krajačića, koji je preminuo nakon kratke i teške bolesti u 35. godini života
ONK Metković - Zadar 1:4
Trenutak kad je Marko Manenica izborio loptu u dvoboju s Jakovom Pinčićem i Jurom Jerbićem nakon čega je ONK Metković izjednačio na 1:1 pogotkom Ivana Šutala u 36. minuti
Radost ONK Metković - 1:1
Željko Dominiković i Božidar Lovrić, novinar Slobodne Dalmacije
Prilika ONK Metković za 2:1 u prvom poluvremenu - istaknuo se vratar Zadra Jakov Pinčić
Vlatko Blažević dovodi Zadar u vodstvo 2:1
Marijo Batinović (ONK Metković) odnosi loptu ispred Zadrana
Slavi Zadar - 4:1 je dobio ONK Metković u prvoj polufinalnoj utakmici kvalifikacija za popunu Treće HNL - jug
26. travanj 2024 18:05