Zadrani uzeli sva tri boda: razbili su čvrstu obranu Omiša

Piše Ivica Gjergja
27. listopada 2024. - 18:48

ZADAR – OMIŠ 2:1

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 150. sudac: Niko radnić (Šibenik) 6,5. Pomoćnici: Štampalija i Severinski.

Strijelci: 1:0 Mahmutović (17), 1:1 Pezo (54), 2:1 Mahmutović (84-11m).

ZADAR: Pinčić 7, Muić 7, Budimir 6,5 (od 58. Domančić-), Mahmutović (7,5), HJurić 7,5, Grgić 6,5(od 58. Nakić-), Sikira 7, Djevaljekaj 7,5, Bilaver 6,5(od 46. Viduka-), Jurišić 7, Pedišić 7. trener: marko Pinčić 7.

OMIŠ: Vojnović 6,5, Ribičić 6, Vrljičak 6, Vrkić 7, Jeričić 6 (od 85. Akrap-), Bilić 6, Jandrak 7, Kuzmanić 6 (od 70. Kuvačić-9, Pušić 6,5 (od 70. Zolje-), Duadolad 6(od 46. Pezo-), Farić 7. trener: Ante Terze 6,5.

Igrač utakmice: Selmir Mahmutović (Zadar).

U susret su Zadrani krenuli napadački i zaposjeli svaki dio terena, no gosti su pokazali da su dobro posloženi po svim pozicijama i jednostavno nisu dozvoljavali domaćinu da se primaknu golu vratara Vojnovića. Bilo je nekoliko je lijepih prilika u režiji domaćih igrača, no gola ni za lijek i tako sve do 17. minute kada se raspala čvrsta obrana Omiša, a Mahmutović zabio za vodstvo. Naime, Jurić je iz središnjeg dijela prostora krenuo s loptom, pa nanizao dva tri gostujuća igrača, a nakon toga i lijepo pronašao na desnoj strani Mahmutovića, koji zna učiniti ono najbolje, a to je postići zgoditak.

Nakon vodstva Zadrani su u 22. minuti imali Budimirovu prigodu, pa akciju "za libar" Jurića i Mahmutovića, ali mreža Omiša ostala je čista. Gosti su uzvratili u 31. minuti preko Vrkića, da bi u sam smiraj prvog dijela susreta robusni Farić dobro "opalio", no vratar Pinčić ostao je siguran. U drugom dijelu, u 49. i 52. minuti, opet su u prigodi bili domaćini, a Mahmutović je iza toga još jednom pucao, no nije pogodio gol.

U 54. minuti, netom što je ušao, najslažljiviji je bio Mislav Pezo, koji je pronašao pravi put do mreže za poravnanje rezultata - 1:1. Zadrani su nakon toga izvršili nekoliko izmjena, pojačali napad i jurišali prema golu Omiša. Isplatilo im se tek u 84. minuti, kada su lijepu akciju, u kojoj je sudjelovao cijeli napadački red, materijalizirali. Naime, Roko Nakić je začeo, odigrao sa Vidukom, a ovaj za Mahmutovića, koji je s loptom u kaznenom prostoru srušen, no sudac je bio u neposrednoj blizini i pokazao na kreč. Siguran sa 11. metara bio je Mahmutović za konačan rezultat ove dopadljive utakmice.

27. listopad 2024 18:49