SportDVORANSKO PH U ATLETICI ZA KADETE I KADETKINJE

Zadrani osvojili zlato, srebro i broncu!

12. veljače 2017. - 15:10
Naslov državnog prvaka osvojio je u skoku uvis Lovre Čulina skočivši odličnih 183 cmIMG_20170211_152257

U organizaciji Ak Kvarner u Rijeci je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u atletici za kadete i kadetkinje. Dvoransko prvenstvo obilježio je veliki broj natjecatelja, 224 iz 30 klubova, a među njima i osam članova AŠK Zadar. Pod vodstvom trenera Ivice Šole i Predraga Saratlije mladi atletičari AŠK-a Zadar su postigli niz odličnih rezultata osvojivši pritom tri medalje, od čega po jednu zlatnu, srebrenu i brončanu, postigavši uz to i nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda.

Prvo mjesto i zlatnu medalju te naslov državnog prvaka osvojio je u skoku uvis Lovre Čulina skočivši odličnih 183 cm, te čak za 8 cm više popravio svoj osobni rekord u dvorani.

Drugo mjesto i srebrena medalja pripala je Sari Medvidović u skoku uvis (161 cm), a treće mjesto i brončanu medalju osvojila je Donatela Mitrović na 60 m prepone (9,85 sekundi) novi osobni rekord.

Na 60 m Antonia Dušević je u konkurenciji 65 atletičarki u kvalifikacijama istrčala odličnih 8,10 sekundi što je njen novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje i mlađe juniorke u dvorani. U finalnoj trci Antonia je dotrčala do 4. mjesta (8,13 sekundi).

Na 60 m nastupila je i Paula Sorić osvojivši 12 mjesto (8,38 sekundi).

U bacanju kugle (3 kg) Kata Peša je s rezultatom 10,25 m zauzela 6. mjesto. Na 60 m Roberto Čakarun je bio 16. (8,09 sekundi), novi osobni rekord, a Dominik Srzentić je osvojio 36. mjesto (8,70 sekundi).

04. svibanj 2024 19:21