SportATLETSKA NATJECANJA NA VIŠNJIKU

Toni Jurić je dvostruki prvak Dalmacije, a Karla Žilić najbolja u skoku u vis!

Piše I. Gjergja
15. svibnja 2024. - 20:50

U organizaciji Ak Alojzije Stepinac iz Zadra, na atletskim terenima ŠC Višnjik, proteklog je vikenda održano pojedinačno prvenstvo Dalmacije u atletici za limače i limačice (uzrast 2013. godište i mlađi) te 2. kolo Dalmatinske atletske lige za starije kategorije.

Na prvenstvu je nastupilo i sedamdeset i dva člana Atletskog sportskog kluba Zadar koji su osvojili ukupno 27 medalja od čega 13 zlatnih, 10 srebrenih i 4 brončane. U konkurenciji limača (2015.) najbolje rezultate je postigao Toni Jurić koji je postao dvostruki prvak Dalmacije i to na 60 m 10,20 sekundi (osobni rekord) te u skoku udalj (zona) s najboljim skokom od 3,37 m (osobni rekord).

Nikša Poljak (2015.) je u utrci na 60 m osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s 10,27 sekundi (osobni rekord). Niko Ćurković (2014) je u konkurenciji limača na 60 m osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 10,04 sekunde (osobni rekord) te u bacanju vortexa (130 g) četvrto mjesto s rezultatom 32,98 m, u istoj disciplini je Luka Gulan osvojio sedmo mjesto s 27,37 m (osobni rekord) dok je Karlo Ćurković osvojio osmo mjesto s 25,75 m.

U konkurenciji limačica (2014.) Nika Odžaković je u utrci na 60 m osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s odličnih 9,74 sekunde (osobni rekord) dok je na 100 m osvojila četvrto mjesto s rezultatom 15,56 sekundi (osobni rekord). U konkurenciji limača (2013.) Duje Juričev je na 60 m osvojio četvrto mjesto s rezultatom 9,36 sekundi (osobni rekord). Mia Čizmek je u bacanju vortexa (130 g) osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 29,09 m (osobni rekord). U utrci na 60 m Marija Grubić je osvojila peto mjesto s rezultatom 9,42 sekunde (osobni rekord).

U konkurenciji limačica (2015.) najbolji rezultat je ostvarila Lorena Šarić na 60 m osvojivši dvanaesto mjestu istrčavši 10,47 sekundi (osobni rekord). U konkurenciji limačica (2017.) na 60 m viktorija Poljak je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s 11,11 sekundi (osobni rekord), Ivana Srhoj Vilić šesto mjesto s rezultatom 11,70 sekundi, a Nina Batur sedmo mjesto s 11,92 sekunde.

U konkurenciji limača (2017.) Bože grubić je na 60 m osvojio šesto mjesto s rezultatom 12,01 sekundu (osobni rekord). U konkurenciji limača (2018.) u utrci na 50 m Matej Žilić je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s 11,48 sekundi (osobni rekord), a Dominik Dušević četvrto mjesto s 12,07 sekundi. U konkurenciji limačica (2018.) Leda Gerić je osvojila peto mjesto s 12,52 sekunde (osobni rekord).

U konkurenciji mlađih kadetkinja Natali Barišić je osvojila dva prva mjesta i to na 200 m prepone s rezultatom 30,92 (osobni rekord) te u bacanju kugle (2 kg) s 12,50 m (osobni rekord), u istoj disciplini Sara Senkić je osvojila peto mjesto s 8,85 m (osobni rekord). Lana tokić je na 1000 m osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju istrčavši vrijeme od 3, 43,05 (osobni rekord), na 200 m Tonka Tikulin je osvojila četvrto mjesto s 28,35 sekundi (osobni rekord), Kiara Matasić sedmo mjesto s 29,28 sekundi (osobni rekord).

U štafeti 4 x 200 m u sastavu Matasić Kiara, Tikulin Tonka, Surać Klara, Barišić Natali, Ask Zadar je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s 1,57,01. U konkurenciji mlađih kadeta štafeta Ask- a Zadar u sastavu: Selin Dominik, Gulan Lovre, Brljević Bruno, Antonina Lucijan je osvojila prvo mjesto i srebrenu medalju s 2,14,77. U bacanju vortexa (130 g) Lovre Gulan je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s 33, 59 m.

U konkurenciji kadeta Dorijan Jurešić je na 300 m prepone osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s 43,07 (osobni rekord), a na 60 m Dorijan je osvojio četvrto mjesto s 7,94 sekunde. U bacanju kugle (4 kg) Roko Škibola je osvojio prvo mjesto i srebrenu medalju s 9,70 m (osobni rekord). U konkurenciji kadetkinja odlična Karla žilić je osvojila dva prva mjesta i to na 300 m prepone 46,56 (osobni rekord), te u skoku uvis preskočivši visinu na 1,61 m (osobni rekord), u istoj disciplini Marietta Blatnjak je s preskočenom visinom 1,56 m osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju, a Cvita Klarić je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s 1.53 m, Cvita Sjauš peto mjesto s 1.30 m.

Na 60 m Marija Gospić je osvojila četvrto mjesto s 8,36 sekundi, dok je u utrci na 300 m prepone osvojila treće mjesto i brončanu medalju s 48,71 (osobni rekord). U konkurenciji mlađih juniorki na 100 m Iris Jurić je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s 13,73 sekunde. U skoku u dalj Luna Mandić je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s 5,38 m, a u bacanju kugle (4 kg) također prvo mjesto i zlatnu medalju s 9,30 m. U konkurenciji mlađih juniora Emilio Pucar je osvojio dva prva mjesta i zlatne medalje na 100 m 12,51 sekundu, te na 400 m s rezultatom 53,99 sekundi.

U konkurenciji seniorki u troskoku Tamara Jurešić je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s 11,58 m.