SportMALI NOGOMET

Tek je osmina finala, a turnir postaje sve zanimljiviji i neizvjesniji! Igraju 22 ekipe, a pravu golijadu i rekordnu pobjedu ostvarila je Friška riba Kukurin

Piše Marko Ledenko - Mane
7. rujna 2023. - 10:33

Završena je tek osmina finala Malonogometnog turnira "Hrvatski vitez Božidar Bašić" u Radašinovcima, a turnir postaje sve zanimljiviji i neizvjesniji. Pravu golijadu i rekordnu pobjedu ostvarila je ekipa Friška riba Kukurin, koja je OPG-u Orlović do vrha napunila mrežu, "uvalivši" im 12 komada.

Najbolju utakmicu turnira odigrali su Budak i Banjevci, svi nazočni gledatelji s pravom su rekli, da je to bilo "finale prije finala." Zaista je prava šteta što su se ove dvije vrhunske ekipe sastale u osmini finala. S prvim sučevim zviždukom obje ekipe krenule su silovito, žestoko i otvoreno bez ikakve kalkulacije. U takvoj otvorenoj igri Banjevci su bolje posložili svoje taktičke zamisli i već u petoj minuti Marko Kožul doveo je Banjevce u rano vodstvo 1:0. Budak žestoko uzvraća i stvara dvije izgledne prilike, ali vratar Banjevaca Katuša na visini je zadatka. Banjevci su preko Tonija Katalinića u osmoj minuti „tuširali„ Budak i povećali vodstvo na 2:0. Budak je preko Šime Brajkovića brzo smanjio na 2:1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Budak je od prve minute ubacio u „petu brzinu„ sjajno otvorio utakmicu, stvarao šanse i Banjevci su bili u velikom problemu. Budak je iz slobodnog udarca eurogolom Marija Orlovića poravnao na 2:2. Do kraja utakmice obje ekipe imale su prigodne prilike, ali vratari su bili na visini zadatka. U ruletu šesteraca Budak je prošao u četvrtfinale.

Odlična juniorska ekipa Gauna, trkački i tehnički nadigrala je iskusnu ekipu Pakoštana pobijedivši ih s rezultatom 4:2. Obje ekipe bile su ravnopravne do 25. minute utakmice i tada je rezultat glasio 2:2. Do kraja utakmice Gauni su bili fizički spremniji, Pakoštanci nisu mogli pratiti takav žestoki ritam mladih Gauna, koji su na kraju uknjižili zasluženu pobjedu 4:2. Vaćani i Prvo kolo također su odigrali zanimljivu i neizvjesnu utakmicu do zadnje minute. Prvo kolo povelo je 1:0 i bolje stajalo na terenu, ali u drugom poluvremenu Vaćani su posložili svoje redove, preokrenuli retultat i pobijedili 2:1. Završena je osmina finala turnira.

Igralište Štandarac. Gledatelja: 150. Suci: Ivan Zdrilić i Damir Lerga

FRIŠKA RIBA KUKURIN - OPG ORLOVIĆ 12:0

FRIŠKA RIBA KUKURIN – Bračanov, Meić-Sidić, Kendeš, Šimat (1), Petrović (1), Maretić, Šihabi, Jakovljević (3), Špadina (2,)Vodanov (4),Klarić (1),

Voditelj ekipe: Ivan Matov – Kukurin

OPG ORLOVIĆ - Domagoj.Orlović, A.Orlović, Dominik Orlović, D.Petković, T.Petković, Morić, Bačić

Voditelj Ekipe: Mateo Brčić

BUDAK - BANJEVCI 6:5 (2:2)

BUDAK- Bačič, Kranjac, Rubelj, Kuman, M.Orlović (1), T.Orlović, Brajković (1)

Voditelj ekipe: Mateo Orlović

BANJEVCI - Kožul (1), Katuša -Lašo, Lazarevski, Kapitanović (1), Katalinić, Burčul, Vukorepa, Brković (4), Baković

Voditelj ekipe: Marko Savić

VAĆANI – PRVO KOLO 2:1

VAĆANI - Šime Kartelo (1), Vučenović, Beneta, L.Maričić, A.Maričić, Marko Kartelo, Plazina (1), Markota, A.Šimunac, Ledenko,