SportVITEZOVI POSUSTAJU?

Posedarci imali igrača više i opet izgubili: jaka kiša i čudesni vratar Ivan Jelić odnijeli su bodove igračima Jole Butića

Piše Piše Predrag Opačić
13. studenog 2021. - 16:57

Tijekom cijelog susreta padala je jaka kiša, a teren je bio raskvašen, pa se teško moglo igrati i još teže kontrolirati loptu. U takvom „metežu“ domaćini su bili dominantni, imali su i nekoliko poluprigoda koje su se rodile iz lijepih kombinacija no slabo su se snalazili napadači.

I tako je sve bilo do jednog napada gostiju u 18. minuti kada su izvukli korner. Visoku nabačenu lopti lijepo je n smjestio danas zapaženi Andrić za 0:1. Domaćini nisu prekidali svoj napadački niz, no nije bilo gola u prvom dijelu. Nastavak je donio življu igru, ponovo se redaju prigode no opet Jurić, pa Karlo Torbarina, Rončević i drugi ne mogu zabiti, bolje reći visoki i snalažljivi vratar Ivan Jelić je radio čuda.

Gosti su, iako s igračem manje, znali kako se braniti, parkirali su dva autobusa pred šesnaestercem i zabetonirali udarce domaćih, sve što bi prošlo zaustavljao bi današjni igrač susreta vratar Jelić. Kada su gosti iz jedne brze kontre, a nakon nekoliko udaraca prema golu domaćina, došli u vodstvo od 2:0 u 62. minuti, počeo je „ples“ pobjednika. Bilo je i čudnih scena, valjanja po terenu, u čemu se sudac izgubio, a kartone nije štedio.

Bilježimo još jedan napad gosta u 90. minuti preko Andrića no dobro je reagirao vrata domaćih Ivančević.

TREĆA HNL – JUG 15. KOLO

HV POSEDARJE – HRVACE 0:2(0:1)

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik) 6 . Pomoćnici: Štampalija i Severinski.

Strijelci: 0:1 Andrić (18), 0:2 Udovičić (62).

Najbolji igrač: Ivan Jelić (Hrvace).

Crveni karton: Zvonimir Grgat (Hrvace) u 37. minuti (drugi žuti).

HV POSEDARJE: Ivančić 6, Pedišić 6,5, Klanac 6,5 , I. Brkić 6 (od 79. Pevalović-), Gambiraža 6 (od 46. Jurjević-) , D. Torbarina 6,5, M. Rončević 6 , Kevrić 6 (od 74. Rodić-) , Jurić 6 , Tokić 6,5 , K. Torbarina 6,5. Trener: Josip Butić 6,5.

HRVACE: Jelić 7, Ljubić 6 , H. Rončević 6 , Džaja 6,5 , Katić 6 (od 80. Matanović-9 , Grgat - , Andrić 7 (od 90. Kelez-), Udovičić 7, Baturina 6,5 , Ribičić 6(od 71. Plavša-) , Banić 6. Trener: Stipe Grčić 6,5 .

24. travanj 2024 20:07