SportVARAŽDIN

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletskom višeboju: Puzaru zlato, Mandiću srebro, Nižiću bronca!

Piše Ivica Gjergja
10. svibnja 2022. - 13:08

U organizaciji AK Sloboda u Varaždinu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u višeboju u konkurenciji seniora, juniora, mlađih juniora, kadeta, mlađih kadeta te limača. Na prvenstvu je nastupilo stotinjak natjecatelja iz dvadesetak hrvatskih klubova, a među njima i troje članova Atletskog športskog kluba Zadar: kadetkinje Kate Nižić i Luna Mandić, te kadet Emilio Pucar.

Emilio Pucar se u konkurenciji osam kadeta okitio naslovom prvaka Hrvatske u osmoboju osvojivši ukupno 4 669 bodova što je njegov novi osobni i novi klupski rekord za kadete. Emilio je od osam disciplina koje je morao odraditi u dva dana osvojio 3 prva i 5 drugih mjesta., a njegov učinak je slijedeći po disciplinama : 100 m prepone : 2. mj. 14,72 ( novi osobni i novi klupski rekord ) , 100 m : 2. mj. 11,95 , 300 m : 1. mj. 39,00 ( osobni rekord ) , bacanje kugle ( 4 kg ) : 2. mj. 10,89 m ( novi osobni rekord ) , skok uvis : 2. mj. 157 cm, skok udalj : 2. mj. 5,91 m ( novi osobni rekord ) , 1000 m : 1. mj. 3,01,74 , bacanje koplja ( 600 g ) : 1. mj. 39,44 m ( novi osobni rekord ).

U konkurenciji dvanaest kadetkinja Luna Mandić je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju osvojivši ukupno 3 647 bodova, što je njen novi osobni rekord, a Kate Nižić je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s osvojenih 3 607 bodova.

Rezultati po disciplinama : 100 m prepone : Luna Mandić 7. mj. 15,96 ( novi osobni rekord ) , Kate Nižić 2. mj. 15,73 ( novi osobni rekord ) , skok uvis : Luna Mandić 6. mj. 145 cm, Kate Nižić 1. mj. 157 cm, bacanje kugle 8 3 kg ) : Luna Mandić 4. mj. 9,55 m ( novi osobni rekord ) , Kate Nižić 2. mj. 10,21 m ( novi osobni rekord ) , skok udalj : Luna Mandić 3. mj. 5,27 m, Kate Nižić 2. mj. 5,37 m, 600 m : Luna Mandić 4. mj. 1,46,85 , Kate Nižić 11. mj. 1,51,21 , bacanje koplja ( 500 g ) : Luna Mandić 2. mj. 31,70 m ( novi osobni rekord ) , Kate Nižić 8. mj. 20,90 m ( novi osobni rekord ) .

- U konkurenciji 15 klubova koji su osvojili medalje Atletski športski klub Zadar je osvojio četvrto mjesto s 3 osvojene medalje od čega su jedna zlatna, jedna srebrne i jedna brončana. Kada vam od tri natjecatelja svi troje uzmu odličja sigurno da ste zadovolji, mi jesmo, jer su se naši članovi iskazali i dokazali da je pred njima lijepa budućnost, kratko nam je kazao predsjednik AŠK Zadar, Ivica Šola.

20. travanj 2024 06:57