ZADAR – ALKAR 92:90 (23:22, 26:24, 19:21, 24:23)

Gledatelja: 54

Suci: Luka Kardum, Karlo Mrčela i Frane Mjeda

ZADAR: Carter 22, Paponja, Jordano, Brala 16, Vuković 11, Bursać 13, Junaković 14, Buljan, Drežnjak 3, Mavra 7, Luković 6

ALKAR: B. Jurela, I. Jurela, Mastelić, Gizdavčić 18, Krstanović 13, Collins 6, Šarić 2, Tomašević 3, Vučić 12, Došen 14, Jukić 2, Gilbert 20

Junaković, Bursać i Vuković su doveli domaću momčad na 10:3 već u četvrtoj minut. U tom su periodu gosti izgubili mnogo lopti, njih čak pet, ali to su iskoristili Junaković i Brala. Kako Luković nije iskoristio slobodnjake, igra Zadra je pala, prva četvrtina uz odlično izdanje Došena i Cilberta bila je samo na koš razlike.

Zadar se u drugom preiodu dosta mučio, a gosti su poravnali tricom Colinsa i dvicom Tomaševića na 35:35. Zvao je Anzulović minut odmora, a igrači su se trgli: Carter je odmah „utopio“ tricu, a Brala dva poena za miran hod.

No, nisu se Sinjani lako predavali, sve greške domaćina su koristili i na završetku druge četvrtine imali zaostatak od tri koša 49:46.

Treći period počinje Bralinim koševima i tehničkom Mavre, da bi Došen promašio, a na drugoj strani atraktivno Mavra i Luković dva puta dižu na 55:51. Uporni su bili Vučić i Došen, držali su rastojanje od četiri koša - 64:60. Junaković laganim košem smiruje situaciju.

Cilbert postiže koš za uzbunu domaćih 68:67, a Alkar je poveo u 31. minuti košem istog igrača i Krstanovića 69:71 držeći taj razmak od 80:83 tri minute do kraja. No, Collins pogađa za tricu i rezultat od 82:86.

U mirne vode vraća Carter Zadar, a Mavra potvrđuje vodstvo od 87:86.

Infarktnu završnicu donosi Vučić ubacujući tricu, a Brala na drugoj strani za vodstvo na 29,9 sekundi 90:89. Gosti su imali tri napada, no ništa nisu napravili. Na samom kraju Gilbert ima tri slobodna i pogađa jedan za pobjedu Zadra.

25. travanj 2024 15:10